Zariaďujeme spálňu, alebo ako čo najlepšie využiť posteľ s netradičným rozmerom

Rozhodli ste sa pre posteľ s netradičným rozmerom? Pripravte sa na to, že budete musieť riešiť zopár drobností na viac. Na druhej strane, však ide o jeden z najlepších spôsobov ako čo najefektívnejšie využiť priestor vo vašom byte.

Žena ležiaca na bielej posteli

Niektoré miestnosti môžu mať rozmery, ktoré nie sú úplne ideálne. Ak do nich klasickú posteľ, tá môže zavadzať pri otváraní dverí, prechádzaní okolo nej, alebo skomplikovať ďalšie rozloženie nábytku. Presne v týchto prípadoch sú výborným riešením postele s presne vyhovujúcim rozmerom. Tie si môžete dať vyrobiť na mieru, poprípade skonštruovať sami. Koniec koncov obchody dnes často ponúkajú takéto postele aj vo svojej bežnej ponuke.

Nezabudnite na správny matrac

Klasický matrac pre jednu osobu, má šírku deväťdesiat centimetrov a dĺžku stoosemdesiat centimetrov. Matrac pre dve osoby má rozmery stoosemdesiat krát stoosemdesiat centimetrov. Ak sa teda rozhodnete napríklad pre posteľ širokú dlhú dva metre, budete potrebovať matrace na mieru https://www.segum.sk/produkty/matrace. V tomto smere sa naozaj neoplatí kombinovať klasické rozmery. Aj malá štrbina na kraji postele, totiž predstavuje značné nepohodlie.

Široká manželská posteľ

TIP do naozaj malých bytov

Ak máte naozaj malý byt, svoju spálňu môžete vyriešiť trošku netradične. Siahnite po poschodovej posteli. Nehovoríme však o klasických posteliach, ako si pamätáme z detských táborov. Tieto majú pod sebou voľný priestor, kde si môžete zriadiť pracovňu, posedenie, či pokojne jedálenský stôl. Práve takéto vysoké postele pre dve osoby majú väčšinou spomínaný netradičný rozmer, takže aj v tomto prípade budete potrebovať špeciálny matrac.
Úplnou vychytávkou sú miestnosti, ktoré majú malú rozlohu, napríklad spomínané dva krát dva metre. V nich totiž môžete posteľ postaviť na celú ich šírku i dĺžku. Takto si v podstate vytvoríte mega veľkú posteľ, ktorá zároveň nebude vo vašom byte zaberať miesto navyše. Podobné riešenie je veľmi dobré aj na chalupy. https://www.sbazar.cz/644-chaty-chalupy