Nepodceňujte príznaky ochorenia kŕčových žíl!

Pod pojmom kŕčové žily si predstavíme pomerne nepríjemný problém, ktorý si automaticky spájame skôr s tou staršou generáciou. Pravda je však taká, že táto zásada je v nejednom prípade porušená a problém s kŕčovými žilami sa objavuje tiež u ľudí, ktorí majú niečo okolo tridsať či dokonca dvadsať!

Noha, kŕčové žily

  • Aj v takom prípade sa stáva prioritou liečba krčových žíl a je potrebné podotknúť, že čím skôr, tým lepšie.

Je totiž potrebné zabrániť rozsiahlejšiemu vplyvu, respektíve ťažšiemu štádiu a preto je skutočne vhodné začať s liečbou už v úplných začiatkoch či pri (zatiaľ) ľahších príznakoch. Ešte našťastie môžeme vravieť o ľahšom štádiu v prípade, že návšteva lekára prebehne už pri prvých príznakoch, kedy pacientovi budú poskytnuté presnejšie inštrukcie. Tým pádom môže mať proces liečby tú najmenej komplikovanú formu.

  • Každopádne vyriešenie tohto problému dnes môže prebiehať praktickejším, rýchlejším a v podstate príjemnejším spôsobom, než pred pár rokmi. Dnes sú pacientovi poskytované laserové terapie, skleroterapie a skrátka modernejšie postupy na čele s pokročilou medicínskou technológiou.

Doktor a manželský pár, diskusia, lekár
Aké sú však príčiny tohto ochorenia?
Ak máme dať na najčastejšie a najznámejšie tvrdenie, väčšinou hľadáme príčinu v dedičnosti. Áno, to je pravda, ale ide iba o jeden z možných faktorov. Nezabúdajme, že pod kŕčové žily sa v nejednom prípade podpisuje takisto náš životný štýl. A dostávame sa prakticky k tomu, prečo sa môžu objaviť takisto u mladších ročníkov. Konkrétnejšími príčinami sú z tohto pohľadu dlhodobé pasívne státie či naopak sedavý spôsob života a sedavé zamestnanie. Obidva extrémy sa zapríčiňujú pod ich vznik. Výnimkou ale nie je tiež obezita a nadváha. Trochu odlišným, no takisto pomerne reálnym faktorom je tehotenstvo. No takisto môže byť príčinou prípad, ktorý súvisí s vyššie opísanou dedičnosťou, čiže naša vrodená genetika.