Firma prepojená s Google získava súhlas USA s dodávkami dronov

Táto spoločnosť je vlastnená materskou spoločnosťou Google. Viaceré spoločnosti testujú systémy na dodávanie drôtov po celom svete pre všetko, od dodávky potravín až po postrekovanie plodín, pretože ich cieľom je získať nad regulačnými orgánmi a verejnosťou v súvislosti s bezpečnosťou, hlukom, súkromím a zrážkami s inými lietadlami.

dron

Certifikácia Federálneho úradu pre letectvo (FAA) vydláždila cestu pre Wing Aviation, aby začala dodávať zákazníkom, ktorí používajú svoje bezpilotné lietadlá, rôzne drobnosti, ako sú potraviny a lieky.

„Je to dôležitý krok vpred pre bezpečné testovanie a integráciu bezpilotných lietadiel do nášho hospodárstva,“ povedal americký minister dopravy Elaine Chao vo vyhlásení FAA o schválení.

„Bezpečnosť je aj naďalej našou prioritou číslo jedna, pretože táto technológia sa naďalej rozvíja a realizuje svoj plný potenciál.“

Keďže droni v mnohých častiach sveta čoraz viac zaplavujú oblohu, regulátori boli nútení formulovať pravidlá – pre všetkých od fandov až po komerčné doručovacie služby.

Toto je druhé hlavné schválenie pre Wing, ktoré testuje svoje bezpilotné lietadlá v Spojených štátoch, Fínsku a Austrálii.

Začiatkom tohto mesiaca, po skúškach za rok a pol, austrálske úrady dali zelenú, aby začali dodávať malé predmety, ako sú potraviny a voľne predajné lekárne pre obyvateľov hlavného mesta Canberra.

multicopter

Ale tieto drony v Austrálii musia byť pilotované a nie autonómne.

Vo vyhlásení po schválení, Wing tvrdil, že jeho údaje ukázali, „že dodávka Wing prináša nižšie riziko pre chodcov ako tá istá cesta autom,“ a že uskutočnila viac ako 70 000 testovacích letov a 3 000 dodávok v Austrálii.

Spoločnosť uviedla, že teraz osloví komunity a podniky v Blacksburgu a neďalekom meste Christiansburg vo Virgínii – kde to bolo umožnené pracovať – ​​za účelom spätnej väzby, ktorej cieľom je spustenie skúšobnej skúšky v priebehu tohto roka.