Čo by mal obsahovať dokonalý životopis

1. Čísla
Ak chcete ukázať, že ste orientovaní na výsledky a pracujete, zdieľajte ich. Napríklad namiesto toho, aby ste uviedli, že ste vynikajúci digitálny obchodník , to dokazujte. Povedzte niečo, čo odráža vaše skutočné výsledky, ako napríklad, že ste dosiahli nárast online predajov a zisku o 200% za jeden rok. Teraz je to pôsobivé!

2. Prepracovanosť
Akčné slovesá musia byť na každom životopisu. Ale nie len akčné slovesá. Odporúčame vám zahrnúť slovesá, ktoré ukazujú vaše vedenie a transformáciu. Poukážte vaše zručnosti na riešenie problémov, ako aj schopnosť premýšľať o veľkom obraze a znížiť neefektívnosť procesov.
Jednoduché, praktické slová, ktoré označujú zodpovednosť, majú najväčší vplyv. Vyriešené, transformované a optimalizované sú všetky príklady akčných slovies, vďaka ktorým budete vyzerať dobre bez použitia klišé.

3. Hodnotné/cenné
Tieto slová ukazujú, že kandidát uvažuje o svojich vlastných aktivitách, pokiaľ ide o to, ako zlepšia podnikanie. Termíny ako „tvrdá práca“ to nerobia, pretože tvrdá práca nemusí nevyhnutne prinášať lepšie výsledky. Zameranie sa na produktivitu, pridanie hodnoty a napredovanie ukazuje, že človek je naladený na zlepšenie spoločnosti, ktorá takmer vždy rezonuje s manažérmi.

4. Konkrétnosť
Uchádzači o zamestnanie urobia lepšie, ak budú konkrétni vo svojom životopise. Je to naozaj viac o výbere slov, ktoré presne opisujú akcie alebo ciele, ktoré boli splnené. Namiesto tvrdej práce zvážte, aká tvrdá práca bola vykonaná, napríklad, že ste neúnavne pracoval na dosiahnutí nemožného termínu. Je dôležité používať slovesá, ktoré presne určujú, čo bolo dosiahnuté, t. j. ovplyvnené, vylepšené, dosiahnuté a podobne.

dokumenty

5. Uveďte príklady
Vo všeobecnosti je veľmi ťažké presvedčiť čitateľa, aby pokračoval v čítaní, že máte rôzne mäkké zručnosti, napr. tímový hráč. Ak sa na chvíľu ocitnete v ich topánkach, pochopíte prečo. Väčšina uchádzačov o zamestnanie chce byť žiaduca a preto uvedú tieto zručnosti na požiadanie. Ale len zoznam zručností neurobí nič, aby vás odlíšili od davu. Najsilnejšia vec, ktorú môžete urobiť, je  uviesť príklady . Ak chcete ukázať, že ste tímový hráč, môžete hovoriť o veciach, ako je napr. práca na funkčných tímoch, zapájanie nových zamestnancov alebo vývoj programu pre vzájomné vzdelávanie. Uvedením konkrétnych úspechov a projektov demonštrujete, že tieto zručnosti skutočne máte.