Urobte si radosť

Vždy som rozmýšľala nad tým, že by som si sama pre seba kúpila niečo, čo budem naozaj milovať. Viete, jednoducho niečo, pri čom si sama poviem, že som si to kúpila preto, lebo sa mám rada. Lebo ono sa to síce ľahko povie, ale v konečnom dôsledku je vážne ťažké mať sa naozaj rád. Pretože nech sa deje čokoľvek, človek si v niektorých veciach musí byť na istom. A jednoducho, občas to nevyjde. A občas si musíte priznať, že aj keď si veľmi chcete urobiť radosť, nie je to také jednoduché, ako sa zdá na prvý pohľad.

řetízek na krk

Mňa napríklad vždy totálne prepadnú výčitky. A to si môžem kúpiť len úplnú maličkosť. Naozaj mám vždy výčitky, keď si niečo kúpim. Proste chcem, aby bolo všetko v poriadku a keď nie je, cítim hanbi, že som si kúpila nejaké tričko. Dáva to nejaký zmysel?

Verte tomu, že proti niečomu takémuto sa dá bojovať jedine tak, že si budete pre seba niečo kupovať neustále. Viete, pretože nech sa deje čokoľvek, nakoniec sa vám bude aj tak páčiť všetko, čo si kúpite. Ale to iba preto, že ste si to kúpili sami pre seba. Žiadny iný dôvod tam neuvidíte a tým si môžete byť istý. A preto som začala tak rozmýšľať nad tým, čo by mi urobilo radosť. Mne ako osobe, ktorá sa má rada a chce sa potešiť. Keď som však nad tým začala rozmýšľať, jediné, čo by mi urobilo radosť, by bol len nejaký šperk. Nakoniec som objavila strieborne retiazky damske na krk a nerozumela som tomu, prečo som si takúto radosť neurobila už aj predtým. Veď predsa len nemôžem očakávať, že sa niečo stane len tak.

náhrdelník

Šperky vystihujú mňa, vystihujú aj moju podstatu a moje postavenie k životu. Preto je logické, že pre to niečo urobím. Takže som už nemala o čom rozmýšľať. Kúpim si ho a budem ho nosiť s hrdosťou, pretože presne takto sa to má robiť, keď si niečo kúpite. A verím, že sa to raz naučí úplne každý. Nakoniec predsa uvidíte sami, že je to úžasné.