Sprchovací kút

Chcete zmodernizovať svoju kúpeľňu no neviete kde začať? V prvom rade je potrebné vybrať vhodný obklad a sanitárne produkty v predstihu, pretože väčšina tovaru takéhoto druhu nemusí byť fyzicky na sklade a je len na objednávku. Firmy držia na skladoch len tovar, ktorý nepatrí do vyššej cenovej kategórie, ale je bežný.

sprcha

Tento článok sa bude zaoberať hlavne výberom sprchovacích kútov, pretože sprchovacie kúty sú momentálne hitom. Výber sprchovacieho kúta je veľmi dôležitý, pretože v kúpeľni strávite veľa času a ste v nej každý deň. Rozhodujúcim aspektom pri výbere je priestor, ktorý máte k dispozícií. Ak máte veľký priestor, navrhujeme aby váš sprchovací kút pozostával z dvoch častí, a to zo sprchovacích dverí a sprchovacej steny.

Alebo takzvané niku kde bude jedná časť vymurovaná a obložená a druhá časť bude pozostávať iba zo sprchových dverí. Prvá vec, ktorú by sme si mali všimnúť na sprchovacom kúte je hrúbka skla. Najrozšírenejšie sú šesť milimetrové hrúbky skla a tie sú aj dostačujúce, zvyknú sa predávať aj osem milimetrové sklá, ktoré sa najčastejšie používajú pri výrobe Walk-in (samotná sprchová stena). Menej bežnými sú aj sklá o hrúbke päť milimetrov, ktoré sú však menej stabilné, jeden milimeter pri hrúbke skla zohrá veľkú rolu.

koupelna

Štvormilimetrové sklá sú často poľským výrobkom, ktorý nie je vysokej kvality, preto ho neodporúčame nakupovať. Najlepšou voľbou v tomto, sú české a nemecké výrobky, keďže Slovensko sprchové kúty nevyrába. Čo sa týka ceny, rozdiel v jednom milimetri hrúbky, predstavuje asi 30% celkovej ceny.
Do menších kúpeľní odporúčame takzvané štvrť kruhové kúty, ktoré sú v priestore menšie ako štvorcové pri rovnakom rozmere. Štandardný rozmer je 90×90 centimetrov. Najlepší spôsob otvárania je pántový, pri pántoch je menšia pravdepodobnosť výskytu chyby, ako pri zaťahovacích kútoch.