The Sims 4 – hra, ktorá stojí zato

Ak patríte medzi ľudí, ktorí radi ujdú do sveta fantázie z reálneho sveta prostredníctvom počítačových hier, tak ste na správnom mieste. Možno ste už počuli o hre The Sims 4, ktorej základom je vybudovanie si života podľa vlastných predstáv. Nikdy ste si nepostavili vilu v reálnom živote, po ktorej ste tak túžili? V hre The Sims 4 je to možné, a nie len to, ale oveľa viac.

úspěch.jpg

Aj vaše deti zrejme patria medzi tie, ktoré túto hru poznajú a dokonca ju aktívne hrávajú. Hra The Sims 4 však nie je len pre deti, naopak, v niektorých aspektoch by bolo skôr vhodné označenie hra pre staršie deti a dospelých. V hre neexistuje hlavný cieľ, hlavný cieľ si stanovujete vy. Začínate tým, že si vytvoríte svoju postavu, tzv. „Simíka“, ktoré si upravíte a oblečiete podľa vlastných predstáv. Postavíte si dom snov, vyberiete kariéru, založíte rodinu a postupne sa staráte o svojich Simíkov tak, aby boli stále šťastní a spokojní.
The Sims 4 základná verzia toho neponúka až tak veľa, ale s postupne pribúdajúcimi dodatkami sa vaša hra zmení na splnený sen. Či už sú to domáce zvieratká, celebrity, cestovanie a dovolenky, to všetko môžete dopriať svojim Simíkom. Možno budete patriť medzi ľudí, ktorí chcú všetko dosiahnuť poctivo a budú začínať od nuly, poctivo pracovať a zarábať svojim Simíkom peniaze. Existujú však rôzne kódy, ktorými sa peniaze dajú dobiť a tak si môžete hneď na začiatku vybudovať vilu s bazénom, či rodinný dom a veľkú rodinu.

videohra.jpg

Dôležité je však aj pri takejto hre nestratiť rozum a uvedomiť si, že to nie je realita, ale len hra a že realita je vaša rodina, vaša práca a váš život. Určite to však uvítate ako istý spôsob odreagovania sa a relaxu, kedy si po dlhom dni doprajete takýto únik z reality. Neváhajte teda a vyskúšajte tento fenomén s názvom The Sims 4 a presvedčte sa, že aj chvíľa strávená hraním počítačovej hry môže byť zábava.