Ste na tom zle s platom?

To, že ekonomika na Slovensku nie je pre bežných ľudí priaznivá je verejné tajomstvo. Prečo je to tak? Možno aj vy sa pýtate, kvôli čomu si ľudia nepýtajú viac, napríklad na východe, kde je veľký skok vo výške platu na rozdiel od Bratislavy. Je to len o ľuďoch? Ak nechcete meniť svoje zamestnanie, ale túžite po lepšom finančnom ohodnotení, verte práve tomuto dôvodu.

obchod

  • Prvá vec, ktorá by vám mala napadnúť je otázka, prečo si vlastne lepšie peniaze pýtate. Zamestnávateľ nebude pozerať na ostatné povolania, aby vyhovel svojim podriadeným. Pre neho sú podstatné výsledky a výkon, ktorý podávate. Máte teda na to, aby ste sa o tejto téme porozprávali s vedením? Ak máte pocit, že prispievate viac za menej peňazí, choďte smelo do toho.
  • Ďalším podstatný bod stojí na vážkach, a to nepodceňovať, ale ani nepreceňovať. To je umenie úspešných ľudí, ktorí sa neboja nových výziev. Ak neviete o koľko si pýtať navyše, informujte sa u iných a podobných firmách alebo skúste zistiť, aké ohodnotenie má váš nadriadený. Nezabudnite, že preceňovanie vám skôr zavrie dvere, ako ich otvorí. Prečo? Človek nad vami nebude mať veľké pochopenie, ak si popýtate viac, ako dostáva on.

podnikání

  • Otázne pre mnohých ostáva, kedy je najlepší čas priznať sa so svojimi očakávaniami? Pred ostatnými zamestnancami sa o svojich úmysloch nezmieňujte. Nepekné reči a ohováranie vám môže odobrať z odvahy a motivácie. Sám manažment musí posúdiť, koľko si za svoje úsilie zaslúžite. Čo sa týka nadriadených, s nimi to preberajte medzi štyrmi očami. Najlepšie, ak nemáte obaja nič naliehavé na práci. Navyše takáto debata je dôvernejšia a máte lepšiu šancu uspieť. Pri takejto intimite vás nikto nebude môcť odbiť alebo sa narýchlo vyhovoriť. Preto sa snažte vystihnúť situáciu.
  • Ak dostanete zápornú odpoveď, netrápte sa. Stále je tu možnosť zamestnať sa u konkurencie. Zdá sa vám to nemožné, pretože milujete to, čo robíte? Pocit nedostatočného ohodnotenia môže viesť k syndrómu vyhorenia. Čo tak skúsiť podnikanie na voľnej nohe? Ak ste naozaj taký dobrý, nejeden zamestnávateľ bude nepríjemne zaskočený.