Španielsko, krajina býčích zápasov a slnečných pláží

Španielsko, ako dovolenková destinácia
Španielsko Slováci a väčšina Európy navštevuje predovšetkým pre spríjemnenie si letných dovolenkových dní. Dovolenka je tu naozaj úžasná. Sama som tam bola na dva týždne. Pristáli sme na letisku v Malage, kde sme mali aj prežiť zbytok dovolenky. Pláž je tu naozaj pekná. Pekný, žltý piesok, troška bujarejšie more v porovnaní s takým Chorvátskom. Neodporúčam navštevovať destináciu Malaga koncom júna. Pretože more ešte nie je rozohriate. V tomto meste sa nachádza aj koloseum na býčie zápasy. Premáva tu aj taký regionálny vlak, ktorý vás dopraví priamo do centra mesta. Lístky si môžete kúpiť priamo na príslušnej stanici. Pamätám sa, že chvíľu sme išli aj v dlhých tuneloch. Na miesto, kde sa nachádza stanica sme sa pýtali delegáta.

býk

Čo zaujímavé navštíviť v Barcelone?
Sagrada Familia – asi najznámejšia katedrála, ktorá sa nachádza v Barcelone. Stále nie je dokončená. Predpokladané ukončenie tejto výstavby bude v roku 2026.
Casa Milá – prvá stavba architekta, ktorý navrhol aj Familiu Segradu.
V Barcelone si nemusíte pozerať len pamiatky, ale aj navštíviť parky –

Futbal
Asi najznámejšími Španielskymi klubmi sú FC Barcelona a Real Madrid. Tieto dva kluby sú si kvalitnými konkurentmi. Ak budete priamo v Barcelone na zájazde, je veľká pravdepodobnosť, že navštívite aj štadión – Camp Nou. Španieli sú aj pyšný na svoj národný tím. Ja som zrovna bola v Španielsku, keď vyhrali majstrovstvá sveta vo futbale a naozaj to tam bolo bujaré. V noci zaspať sa nedalo, čo tak oslavovali. Trúbili autami, kričali a spievali na uliciach. Naozajstní šialenci.

katedrála

Býčie zápasy
Koloseá na býčie zápasy sú pomaly v každom väčšom meste. Pre španielov je to národný šport. Aj priamo v Malage bol jeden, no naozaj nie sme stotožnený s týmto ´´športom´´. A pripadal nám aj celkom drahý. Navyše zaplateným vstupenky v podstate zaplatíte za smrť, či už býkov, alebo samotného toreadora. Aby ste boli v obraze, lístok na takýto zápas stojí v priemere od tých 25 do 100 Eur na osobu.