Dnešné interiéry sa kamarátia s celosklenenými dverami

Práve okolo interiérového prvku v podobe sklenených dverí sa hlavne v minulosti šírilo niekoľko neoverených mýtov prameniacich z nedostatočného záujmu o danú tému. Dnešné interiéry však začínajú podstatu elegantných dverí zo skla chápať v reálnejšom svetle, a preto sa stávajú našou stále častejšou a rozšírenejšou súčasťou nielen v obchodných domoch a kanceláriách, ale tiež moderne a esteticky zmýšľajúcich domácnostiach.

dveře

Lebo pravdupovediac, už prakticky nejde o žiadnu novinku, z ktorej by vyžaroval pocit neznáma. So sklenenými dverami sa stretávame stále častejšie, no to vraví len v ich prospech, nakoľko sme im dali šancu a konečne spoznáme ich skutočné kvality, akými sú krásny a prispôsobivý dizajn https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/, takisto hlavne priepustnosť svetla a jeho šírenie interiérom a tiež optické zväčšovanie priestorov.

Aby sme však boli objektívni, zamerajme sa aj na možné obavy, respektíve hlavnú obavu, ktorá sa s týmito dverami stretávala najmä pri začiatkoch. Bežný laik si predstaví prvok s celoskleneným dizajnom a automaticky si tak predstaví slabiny tohto materiálu, akou je jeho labilnosť a hroziace nebezpečenstvo rozbitia na zákerné ostré kusy, ktoré môžu zraniť.

skleněné dveře

Sú však tieto obavy oprávnené?
Hneď na začiatok si musíme povedať, že pri výrobe sklenených dverí a ďalších interiérových prvkov s celoskleneným dizajnom sa využíva kalené, respektíve tvrdené sklo, ktoré je až niekoľkonásobne odolnejšie voči nárazom, čím je jeho pravidelná prevádzka dostatočne zabezpečená, respektíve pod ich výrobu spadajú prísne bezpečnostné normy a základom je tak použitie odolného kaleného skla.
Myslí sa aj na „zadné vráta“ a v prípade, že by sa dvere zo skla predsalen podarilo rozbiť, tak spomenutý typ skla sa rozsype na malinké zaoblené časti, ktoré sa ľahko odstránia, a čo je najdôležitejšie, nikoho nezrania.