Praktický módny doplnok

Nezáleží na tom, aká ste veková kategória, či ste muž alebo žena, či športujete alebo máte radi módu. Šiltovka si ako módny doplnok našla cestu do každého šatníka a už dávno neslúži len ako ochrana hlavy a očí pred slnkom. Dnes už šiltovky vyzerajú úplne inak ako vyzerali keď vznikli, a na trhu je množstvo šiltoviek “od výmyslu sveta”.

Šiltovka vznikla v prvom rade ako ochrana hlavy a očí pred slnkom. S jej vynálezom prišiel jeden baseballový tím z USA, po vzore ktorého ju začali používať aj iné tímy a postupne sa rozšírila aj do širokej verejnosti. Dnes už teda nemusíte byť športovcom alebo športovkyňou, aby ste mohli zaradiť šiltovky so svojho šatníka. V ponuke sú šiltovky dámske, pánske, detské aj unisex a nájdete ich v rôznych prevedeniach od jednofarebných po vzorované, s nápismi, či logami až po rôzne bláznivé variácie s vytŕčajúcimi zajačími ušami a podobne. Rozhodne dokáže oživiť každý outfit a s vlastnými šiltovkami už prišli aj rôzne luxusné značky.

baseballová šiltovka

Určite sa vám už niekedy stalo, že ste si nasadili na hlavu šiltovku, šli ste si zabehať alebo ste šli niečo vybavovať a po čase vás začala šiltovka nepríjemne tlačiť a možno vás aj rozbolela hlava. To sa samozrejme stáva, pokiaľ nosíte nesprávnu šiltovku. Každý máme jedinečný tvar a veľkosť hlavy, a preto by sme pri kúpe šiltovky mali myslieť na to, že nie každá nám sadne. Okrem estetických vlastností, akou je spomínaná farba, či vzor je dobré sa zamerať aj na materiál, veľkosť a typ šiltovky. Materiál je dôležitý rovnako, ako pri iných kusoch oblečenia, pretože nesprávny alebo nekvalitný materiál môže spôsobiť nadmerné potenie, či iné nepríjemnosti. Čo sa týka veľkosti šiltovky, vo všeobecnosti platí, že dámska šiltovka by mala mať obvod 54-58 centimetrov a pánska 58-62 cm. Samozrejme to sa líši aj v závislosti od typu šiltovky, ktorých poznáme niekoľko.

pánska šiltovka čierno biela

Snapback je šiltovka s plastovým pásikom na regulovanie veľkosti v zadnej časti a strapback je podobný typ, no s textilným pásikom na miesto plastového. Ďalším zo známych typov šiltoviek je fitted, pri čom tieto šiltovky nemajú vzadu žiadny pásik a ich veľkosť sa nedá regulovať. Ak ešte teda nemáte vo svojom šatníku žiadnu z týchto šiltoviek, určite neváhajte, pretože máte z čoho vyberať.