Ako vybrať postele 180×200 cm

postele_masiv5

Vybrať manželskú posteľ do spálne nemusí byť najľahšie, pokiaľ majú partneri rozličný názor na to, ako by mala nová posteľ vyzerať a plniť funkcie. Po zodpovedaní pár otázok však viete prísť na to, čo by obom polovičkám vyhovovalo.

V prvom rade sa treba pozrieť na materiál z ktorého chcete, aby bola posteľ vyrobená. Na trhu je veľa materiálov z ktorých sa vyrábajú manželské postele – kovové postele, čalúnené manželské postele alebo obľúbené drevené manželské postele. Tie sa vyrábajú z masívnej borovice, buka a dubového dreva. Všetky 3 dreviny sú výnimočné pre svoju pevnosť, odolnosť voči poškodeniu a dlhoročnú trvácnosť.

Manželská posteľ 180×200 by mala spĺňať aj praktické funkcie. Ak bývate v menšej spálni a potrebujete viac úložného priestoru, pozrite si manželské postele 180×200 s úložným priestorom. Ten je v posteli zakomponovaný buď vo forme zásuvky, alebo zdvíhateľného roštu pomocou textilnej úchytky. Získate tak priestor navyše, do ktorého môžete vložiť posteľnú bielizeň, hračky, oblečenie a iné veci.

Pokiaľ hľadáte kvalitu a eleganciu zároveň odpoveďou je čalúnená posteľ 180×200 do spálne. Postele s čalúneným čelom poskytnú pohodlie a komfort zároveň. Vysoké čelo postele poslúži ako opierka pri čítaní knihy alebo sledovaní televízie. Na drevo nájdete biele postele 180×200, hnedé manželské postele a ďalšie farby. K posteliam sú ľahko kombinovateľné nočné stolíky, komody či šatníkové skrine.

Pre seniorov sú dobrým výberom vysoké postele z masívu 180×200, ktoré umožnia ľahšie vstávanie z postele. Okrem kvalitnej postele netreba zabúdať ani na drevený rošt, ktorý tvorí 60 % úspechu. Vyberte si lamelové, latkové a polohovateľné rošty, ktoré sú kombinovateľné s rôznymi matracmi. Matrace do manželskej postele treba taktiež vyberať zodpovedne. Vyberte si matrace 180×200 alebo dva samostatné matrace 90×200.

Manželské drevené postele 180 x 200 cm z masívu, sú vhodné do moderných aj klasických interiérov, rustikálnych, škandinávskych aj provensálskych štýlov. Masívne postele vydržia roky a ponúknu nezameniteľný komfort pri zaspávaní.
Nezabudnite, že do postele potrebujete aj zdravotný matrac 180×200 cm.