Plastové obálky pre bezpečnosť vašich zásielok

Ak podnikáte alebo sa venujete predaju určite viete, aké dôležité je správne balenie zásielky. Nie len z toho estetického, ale aj funkčného a bezpečnostného dôvodu. Možno len chcete poslať darček a bojíte sa, že sa obyčajná papierová obálka roztrhne, rozmočí alebo inak poškodí a vaša zásielka tak už nemusí doraziť k adresátovi v sto percentnom stave. Preto by ste určite mali zvážiť používanie plastových obálok, ktoré vám zabezpečia diskrétnosť a bezpečnosť. Dnes majú plastové produkty právom negatívnu reputáciu, no v tomto prípade výhody prevažujú dané negatíva.

biele plastové obálky

Ak si zvolíte takéto obálky, môžete si byť istí diskrétnosťou, pretože vnútorná strana obálky je čierna a tým pádom nikto obsah vášho balíku neuvidí. Najčastejšie sa tieto obálky používajú pri posielaní oblečenia, čím sa vyhnete použitiu krabice, ktorá je na menšie množstvo alebo menší kus odevu často priveľká, čím rovnako ušetríte aj na poštovnom. Často sa tiež používajú pri posielaní tlačovín, pretože plastové obálky sú zalepovacie, a teda je obsah chránený pred znehodnotením.

farebné plastové obálky

Nevýhodou je, že po zalepení sa už nedá obálka druhýkrát použiť. Naopak výhodou je možnosť vybrať si z rôznych farieb a veľkostí podľa potreby a rovnako máte na výber 10 alebo 100 kusové balenie. Vychytávkou sú plastové obálky z 80% recyklovaného materiálu, ktoré sa aj po použití dajú recyklovať, a teda je potrebné ich vyhadzovať do žltého kontajnera na plasty. Ak chcete vaše zásielky ozvláštniť vyberiete si aj z ponuky farebných obálok, ktoré sa predávajú v ružovej, modrej, zelenej, oranžovej a červenej farbe. Veľkostne sa plastové obálky nachádzajú na škále od pár centimetrov až po rozmer 55×75 centimetrov a v prípade potreby sú v ponuke aj obálky s uchom na držanie alebo zavesenie. Či už vám záleží na estetickej stránke vašich balíčkov alebo chcete zaistiť čo najväčšiu bezpečnosť pre ich obsah pri prepravovaní, plastové obálky vám zaručia oboje.