Od roku 2021 spoločnosť GM bude používať v automobiloch zabudovaný systém Android Automotive

Spoločnosť General Motors využije nový systém Android Automotive od spoločnosti Google na pohon informačných systémov vo svojich automobiloch od roku 2021, to znamená že, Assistent Google, Mapy a ďalšie automobilové aplikácie schválené pre automobilový priemysle budú k dizpozícii v automobiloch GM prostredníctvom obchodu Play Store bez potreby použitia smartfónu.General Motors.jpg
Všetky značky GM mimo Číny ponúknu natívnu automobilovú verziu systému Android s plánmi na vybudovanie systému Android 10, hoci neprídu na všetky modely. Automobily vybavené týmto novým systémom OS budú vodičom alebo cestujúcim stále umožňovať používanie aplikácie CarPlay od spoločnosti Apple, ako aj verzie systému Android Auto s podporou smartfónou. GM bude zdieľať prístup k niektorým anonymizovaným údajom.
Rovnako ako mnoho iných výrobcov automobilov, aj spoločnosť GM je uprostred veľkého tlaku na modernizáciu svojich ponúk v snahe udržať krok s meniacimi sa preferenciami spotrebiteľov. Väčšina ich vozidiel bude mať do roku 2023 nový „digitálny nervový systém“, ktorý umožní rovnaké druhy významných bezdrôtových aktualizácií, aké propagovala spoločnosť Tesla. Spoločnosť GM označila Cadillac za značku, ktorá povedie k tlačeniu spoločnosti na elektrické vozidlá.Systém Android.png
Výrobcovia automobilov pred niekoľkými rokmi bojovali o pridanie väčších a schopnejších obrazoviek, ako aj nad údajmi, ktoré boli generované napájaním informačných a zábavných systémov. Ale vývoj dobrého systému však vyžaduje veľa času a peňazí a výrobcovia automobilov si nikdy nevyvinuli dobrú povesť, pokiaľ ide o vývoj ich vlastných informačných a zábavných systémov. Výsledkom bolo, že takmer každý významný výrobca automobilov sa nakoniec vytrhol a povolil riešenia založené na smartphonoch, ako sú CarPlay a Android Auto.
Preto je táto novinka vážne skvelá, pretože teraz je vytvorený zabudovaný jednotný zmiešaný systém, v ktorom budú majitelia áut mať Spotify, ovládacie prvky HVAC, založenú kameru a Mapy Google alebo Waze a to všetko v jednom systéme.