O zdravej chrbtici sa rozhoduje už v detstve

Za zdravou chrbticou stojí detstvo. Teda nie detstvo samotné, ale to, či budete spať na správnom matraci, správne sedieť pri stole a mnohé iné faktory. Toto sú tri najdôležitejšie faktory. Malé bábätko v ružových štrikovaných šatách spí.jpg

Spánok nie je len na odpočinok

Začneme spánkom, pretože práve ten, o našej chrbtici rozhoduje najviac. Budete prekvapení, ale kvalitný detský matrac Segum, by ste svojmu dieťaťu mali zabezpečiť už od prvých dní jeho života. Mnoho rodičov radšej kúpi veľmi lacný kúsok, pretože počíta š tým, že ho aj tak budú musieť o chvíľku meniť. To je pravda, no i napriek tomu sa šetriť neoplatí.
Kvalitný matrac svojmu dieťaťu zabezpečte aj v neskoršom veku. Približne do osemnásteho veku života, sa ľudské telo neustále vyvíja. Samozrejme, že okolo sedemnástich rokov, je vývoj už o niečo menej závažný, no i napriek tomu, nepodceňujte výber kvalitného matraca, ktorý dokáže telu poskytnúť dokonalú oporu počas spánku.

Sedenie vie narobiť zlobu

Sedenie je pre človeka vo všeobecnosti veľmi neprirodzený druh pohybu, respektíve neprirodzenou polohou. Sedieť však musíme, a preto by sme sa mali snažiť sedieť správne. V prípade malých detí je sedenie ozaj kľúčovým faktorom. Dôležité je si uvedomiť, že to, ako dieťa sedí, nestačí riešiť až vtedy, keď si začne robiť domáce úlohy do školy. Správne sedenie je dôležité aj pri hre v omnoho nižšom veku. Chlapec sedí za stolom s knihami, okuliarmi a jablkom.jpg

Pohyb ako prevencia

Kvalitný detský matrac, správne uspôsobený pracovný stôl a kontrola toho, ako vaše dieťa sedí, keď sedí, môžeme označiť za najpodstatnejšie faktory, ktoré súvisia so zdravím chrbtice. Je tu ale ešte niečo, na čo netreba určite zabúdať. Ide o pravidelný pohyb. Ak chrbtica nedostáva, takpovediac zabrať, svaly okolo nej ochabnú, a to je začiatok konca. Deti by sa preto mali hýbať čo najviac. Dôležité je i to, aby sa pri chôdzi aj akomkoľvek inom pohybe, nehrbili.