Investíciou do LED svetiel a ich pravidelným používaním ušetríte

Ak si v súčasnosti chceme kúpiť žiarovku alebo proste zdroj osvetlenia, nejde si nevšimnúť pomerne širokej ponuky moderných led svetiel známych predovšetkýmsvojimi úspornými vlastnosťami a dlhou životnosťou, kedy sú vhodnou ukážkou napríklad LED žiarovky E27 stmievateľné LED produkt. Pravidelným používaním prichádza následná úspora energií, čo po istej dobe ocení aj naša peňaženka.Žiariaca žiarovka dobiela, drevený podklad
Tieto vlastnosti ako aj osvetlenie s technológiou LED na nás pravdepodobne pôsobí ako novinka a možno dočasný trend, no v takom prípade sme vzdialení pravde. Táto technológia sa postupne vyvíja a zdokonaľuje už od roku 1907 (!) a ešte stále je prakticky vo svojom vývoji. Vďaka ekologickým a úsporným vlastnostiam ako aj tým, že sa nevyhýba novým funkciám, však pravdepodobne zostane populárnou voľbou aj v blízkej budúcnosti.

  • Navyše dnešné ceny led produktov sú v porovnaní so začiatkami nižšie, prístupnejšie, no a následne nás čaká už len úspornejšie žiarenie, čiže v tomto smere sa vyplatia aj z finančného hľadiska.

Návratnosť za investíciu do týchto nových zdrojov sa rozhodne dostaví, v podstate aj za niekoľko mesiacov v závislosti od ceny.Odpojená žiarovka, pohľad zblízka

  • Do úvahy ale nemusíme vziať len pravidelne nižšiu spotrebu, ale takisto fakt, akým je dlhá životnosť led zdrojov, ktorá sa odhaduje na 25 až 50 000 hodín žiarenia, a tým pádom nie je potrebné tieto zdroje neustále vymieňať za nové.
  • Staré, respektíve klasické žiarovky vydržali zhruba 1000 hodín, čo je značný rozdiel.

Z hľadiska úsporného žiarenia je navyše známy ďalší podstatný údaj. Klasické žiarovky boli nahradené tkzv žiarivkami, ktoré sú z hľadiska šetrenia energií efektívnejšie o 80 %. Je to skvelé číslo, no poznamenajme, že „ledky“ v tomto smere šetria až 90 % elektrickej energie.

  • Pri ich pravidelnom užívaní tak efekt musí byť preukázateľný a značný so zaručenou návratnosťou investície do ich kúpy a ďalej už len následným šetrením.