Nové zábradlie na balkóne oživí celý dom.

Mnohí dnes považujú balkóny na rodinných domoch za zbytočnosť, ktorá len nezmyselne uberá z aj tak tenkého rozpočtu na stavbu domu. No niektorí na tieto architektonické prvky nedajú dopustiť, aj keď vôbec neplánujú tieto balóny vo svojom dome v budúcnosti veľmi využívať. Možno maximálne tak na kvetinovú výzdobu. Jednoducho je pre nich dom s jedným alebo viacerými balkónmi krajší a štýlovejší, takže tie balkóny tam jednoducho chcú mať.

blkóny

Ak ste sa už rozhodli pre rodinný dom aj s balkónmi alebo ste vlastníkom staršieho domu, kde boli balkóny vždy súčasťou každej takejto stavby, určite riešite aj otázku zábradlia. Zábradlie jednoducho musí byť z hľadiska bezpečnosti súčasťou všetkých balkónov, takže sa im nevyhnete. A k rekonštrukcii zábradlia na balkónoch často pristupujú aj u starších domov, a to hlavne pri natiahnutí novej fasády, kedy už jednoducho k novému dizajnu patria aj zrekonštruované balkóny.

Ak je na balkóne drevené zábradlie, ktoré mnohí preferujú, tak to vyzerá celkom pekne, ale iba 1-2 roky. Neskôr už vplyvom počasia dochádza k znehodnocovaniu povrchových vlastností dreva a takéto zábradlie iba znehodnocuje celkový dojem zo stavby. Málokomu sa totiž chce každoročne ošetrovať drevené časti zábradlia ochrannými nátermi, ktoré si to však pravidelne vyžadujú.

blkóny

A vysmiati sú väčšinou tí, ktorí si na svoje balkóny zabezpečili zábradlie z nerezovej ocele. Tento typ materiálu je prakticky bezúdržbový, veľmi pevný a jeho povrchové vzhľadové vlastnosti sa nikdy nemenia. Takže v porovnaní nielen s drevom vychádza nerezové zábradlie vždy ako víťaz. Ak vás zaujíma zábradlie na balkón cena, kontaktujte overených profesionálov firmu LM MONT, kde vám poradia aj iné možnosti ako vytvoriť moderný a štýlový balkón. Dnes sa často kombinuje nerezová oceľ so sklom, čo vytvára neopakovateľný štýlový dizajn, ktorý vyzdvihne moderný vzhľad vašej stavby.