Nenaleťte na falošné pracovné ponuky na webe

Pred časom som hľadal nejakú brigádu, ktorú by som mohol vykonávať z domu. Nešlo mi o neskutočný zárobok, skôr som chcel efektívne a ekonomicky využiť môj voľný čas. Veď komu by sa financie navyše nezišli, však? Tak, ako väčšina ľudí som samozrejme najprv začal skúmať rôzne internetové fóra s ponukami práce. Na jednej nemenovanej stránke som narazil na takýto inzerát.

student
 
„ Hľadám človeka na jednoduchú administratívnu prácu na doma. Na výber máte z troch rôznych činností, a to vybavovanie telefonátov, odosielanie emailov zákazníkom, alebo (tretiu možnosť si popravde nepamätám). Za mesiac si môžete zarobiť od sto do tristo eur. záleží to od toho, koľko práce ste schopní zvládnuť. Pokiaľ máte o túto prácu záujem, kontaktujte ma.“
 
Inzerát sa mi nezdal nijako podozrivý. Bolo pod ním uvedené celé meno zodpovednej osoby, telefonický aj emailový kontakt. Navyše išlo o stránku, ktorá je všeobecne považovaná za serióznu. Tak som sa rozhodol napísať mail, nech sa dozviem viac. odpoveď mi prišla v priebehu dňa. V správe bolo najprv popísané, čo by som mal robiť a na záver prišla veta : „Po zaplatení poplatku desať eur, vám vysvetlím čo a ako presne budete robiť.“
 
Tu mi už bolo všetko jasné. Preto by som chcel upozorniť menej znalých na podobné pracovné ponuky na webe. Ak od vás bude ktokoľvek požadovať vstupný poplatok, alebo akékoľvek peniaze, na mail už ani nereagujte. Ide o podvod ako z vás dostať peniaze. Na oplátku vám pravdepodobne príde nejaká prezentácia, ako si za mesiac zarobiť milión alebo podobná somarina. Väčšinou ide o prácu na doma. Môžete sa stretnúť s administratívnou prácou, alebo lepením obálok, či výrobou jednoduchých vianočných ozdôb.

business
 
Ešte donedávna platilo  jedno zlaté pravidlo, a to že ak je pri inzeráte uvedené celé meno, aj kontakt, ide pravdepodobne o serióznu ponuku.Ako ste sa však mohli dozvedieť z mojej skúsenosti, toto pravidlo už asi neplatí.