Ostrovy Phi Phi

Ostrovy Phi Phi sú dva relatívne veľké ostrovy vo vodnej oblasti provincie Krabi, ktoré sa nachádzajú hodinu jazdy loďou od mesta Phuket a približne v rovnakej vzdialenosti od mesta Krabi.

ostrov

Popis strediska a prečo ísť do Phi Phi
Ostrovy Phi Phi Don a PiPi Le sú jedinou viac či menej veľkou rozlohou v tejto časti Andamanského mora. Pi-Pi Don je nepochybne obývateľný, ale Pi-Pi Le je považovaný za národný park národného parku Mu Koh Phi Phi a návštevné hodiny sú tu stanovené, aby poskytli prírode čas na zotavenie sa z prílevu turistov. Ostrovy Phi Phi Vás potešia množstvom pláží. To všetko je kvôli ich prefíkanej geografii a zmätenému pobrežiu, kde v každej zátoke sú malé pláže rôzneho stupňa očarenia. Pi-Pi je v podstate veľmi malebné miesto a pláže tu vyzerajú skvele, dokonca aj tie najmenšie a kamenisté. Mimochodom, toto je ich hlavná nevýhoda – plytká voda a ťažké dno. Takmer všetky pláže sú holé pri odlive a takmer všade, kde potrebujete poznať miesta na vstup do vody, sú kamene. Andamanské more je považované za atraktívnejšie pre potápačov.

Ktorú pláž si vybrať?
Zvyčajne zvažujem pláže z hľadiska infraštruktúry a ich pohodlia na bývanie. Pretože zvyčajne len dve hlavné kategórie turistov prídu k odpočinku: rekreanti a tí, čo sa tu usídlia na dlhšie. Takže všetky pláže, ktoré som si zvykla hľadať na tie týždne, kde je zábava, a tie, ktoré dokonale zapadajú do rámca longsteamu. Neexistujú tu žiadne nemocnice, nie sú tam žiadne veľké obchody, nie sú tam žiadne cesty, nebezpečenstvo tsunami je veľké, všetko sa dováža, čo znamená, že je drahšie ako všade inde. Tak na Phi Phi budem zdôrazňovať veľmi odlišné vlastnosti pláží, a všetky z nich sú považované len z hľadiska krátkodobého pobytu. Najvyvinutejšie pláže sa nachádzajú na centrálnom ostrove Phi Phi Don, v blízkosti mesta Phi Phi: Tonsai (v blízkosti móla) a Lo Dalam (pláž, väčšina barov). Tu sa celá infraštruktúra sústreďuje na ostrov: hotely, obchody, kaviarne, reštaurácie, cestovné kancelárie.

phi ostrovy

Na plážach je veľa voľného miesta na piesku, je vhodné prechádzať sa po mori, ale pokiaľ ide o plávanie, je to horšie (Lo Dalam je lepšie). Trochu ďalej, na okraji mesta Phi Phi, je ľavá strana Tonsai. Je to tichšie, menej ľudí, ale iba 10 minút chôdze do centra života. Stredné na plávanie, niekedy je tu ale pristavených veľa lodí. Ak pôjdete ďalej, asi 15 minút v džungli, potom Long Beach je pravdepodobne najlepší plážový odpočinok od najbližších pláží do dediny.