Kvalita verzus cena a značka

„Značkové oblečenie“. Tak tomuto výrazu som úprimne nikdy úplne neporozumel. Veď predsa každé jedno tričko, alebo bunda má nejakú značku, a to dokonca aj tie z Číny. Samozrejme, že trochu vtipkujem. Je mi jasné, čo pod týmto označením väčšina ľudí chápe. Ja osobne som nikdy „na značky“ nebol. Ak som vedel, že je niečo kvalitné, pre mňa za mňa to mohlo byť vyrobené aj na inej planéte. Po tom, ako som nastúpil pracovať do jednej firmy, kde som okolo seba mal hlavne mladých ľudí, ktorí si potrpia na tom, ako vyzerajú a hlavne na to, do čoho sa obliekajú. Nedalo mi to a jedného kolegu som sa opýtal, koľko zaplatil za bundu, o ktorej stále hovoril, aká super značka to je. Keď mi povedal tú cenu, skoro som odpadol. Bolo to trojciferné číslo.

čepice

Podľa mňa je jedno, akou číslicou sa začínalo, pretože všetko od stovky vyššie je podľa mňa za obyčajnú mikinu jednoducho veľa. Neskôr som sa dozvedel, že ide o značku nejakého youtubera. Musím povedať, že v tejto oblasti mám celkom prehľad, ale o tejto konkrétnej osobe som počul naozaj len veľmi málo. Kvalita tohto módneho kúsku navyše nebola žiadna výhra. Po krátkom čase som videl, ako z bundy začínajú pomaly vytŕčať nitky a jej farba výrazne bledla. Nie že by ma nejako extra bavilo pozorovať kolegovu bundu. Po tom ako som sa dozvedel to, koľko za ňu zaplatil, ma to ale vyslovene zaujímalo. Takže som si urobil taký súkromný prieskum.

kabát
 
Čo týmito riadkami chcem vlastne povedať? Asi nič konkrétne. Skôr by som bol rád, aby ľudia dokázali so svojimi financiami nakladať trochu rozumnejšie. Ak ide o naozaj kvalitné oblečenie, ani ja zaňho nemám problém zaplatiť nemalé peniaze. To ale hovorím napríklad o turistických topánkach, ktoré mi vydržia aj viac ako desať rokov, alebo o lyžiarskej bunde, v ktorej mi je teplo aj pri mínus tridsiatich, nepremokne a taktiež poslúži celé roky. Takže ak máte radi kvalitné oblečenie, investujte práve do kvality a nie do nejakého obrázka na zadnej strane bundy.