Zbavte sa cigaretového zápachu vo vašom byte

Keď som ešte býval v jednej domácnosti s rodičmi a zvykol som si zapáliť na okne v mojej izbe, z cigaretového pachu som mal doslova paniku. Ak ho totiž moja mama zacítila, pohroma bola na svete. s tým, že fajčím problém nemala, ale nechcela cigarety vo svojom dome. Komu by sa ale chcelo v mínus dvadsiatich chodiť na cigaretu vonku, však? Takže som toto jej pravidlo neraz porušil. Aby však bol doma pokoj, snažil som sa všetkými silami prísť na to, ako sa tohto pachu zbaviť.

cigareta
 
Pri cigaretách a pachu, ktorý po nich ostáva je jeden veľký problém. Ak aj otvoríte okno a všetok vzduch v miestnosti sa vlastne vymení, smrad v nej ostane. Ten totiž spôsobuje prach, ktorý sa z dymu usadí na nábytku, látke všetkom možnom. Takže ak nechcete aby vám byt smrdel ako tretia cenová, musíte pravidelne utierať prach, vysávať a zmývať podlahu. To je dlhodobé riešenie, ale ak sa chcete zápachu zbaviť v momente, keď si cigaretu zapálite, platia trošku iné pravidlá.
 
Moja prvá rada znie:Zatvorte okno! Ak fajčíte na okne, dym sa dostane do celého bytu, a to aj cez zatvorené dvere. Veľmi ťažko totiž ovplyvníte to, ako vonku fúka vietor. Ak otvoríte okno vznikne prievan a už s tým nič neurobíte. Lepšie je teda svoju cigaretu vyfajčiť pri zatvorenom okne a otvoriť ho až potom. Znie to asi nelogicky, ale naozaj to funguje.
 
Druhá rada:skamaráťte sa s octom a vonnými tyčinkami. Ocot je pohlcovač pachov. A na cigarety funguje naozaj výborne. Stačí keď si niekde na skriňu položíte misku s octom a on všetko do seba doslova naťahá. No a keď fajčíte a nechcete, aby to ostatní členovia vašej rodiny zistili, zapáľte si vonnú tyčinku. Tá totiž podobne ako dym prejde aj cez dvere a vo vzduchu sa udrží dosť dlho. voňavky v tomto prípade nie sú až tak efektné.

nedopalky
 
No a do tretice všetko dobré:pravidelne vysypávajte popolník. Samotná cigareta nenarobí ani zďaleka toľko smradu, ako tie zhasnuté, ktoré ležia niekoľko dní v popolníku,. Verte, že nestačí ani to, ak ich skryjete do skrine.