Nový, praktický a populárny karavan váži menej ako pol tony

Aj na Slovensku je pre milovníkov kempingu na výber niekoľko obľúbených destinácií, no tieto sú počas dovoleniek v nejednom prípade preplnené alebo v nich už nie je dostatok miesta k ideálnemu pobytu, najmä ak sa chceme zdržať na niekoľko dní. A práve tento faktor vedie viacerých nadšencov k alternatívnym spôsobom, respektíve hľadaniu a vytvoreniu si vlastného vhodného miesta na pobyt v krásnej prírode. Zariadia si tak kemping na vlastnú päsť, čo má z určitého pohľadu nakoniec aj svoje výhody a zanechá to v nás hrdý pocit, ak si všetky podmienky okolo dokážeme zariadiť sami. Je v tom i dávka slobody.

kempování

A k tomu, aby bol tento alternatívny spôsob čo najefektívnejší sa v nejednom prípade použije karavan, takisto menic napatia 12v 220v.
Komfort a praktickú stránku predsa potrebujeme i v prírode, teda najmä ak v nej chceme pobudnúť niekoľko dní a neodchádzať znechutení. Meniče napätia sú v tomto smere skutočne praktickým riešením, takisto ako aj pohodlný karavan. Z tohto hľadiska sa tak hodí predstaviť novinku od kanadského startupu DROPLET, ktorý nedávno predstavil skutočne kompatkný, ľahký a univerzálny karavan s estetickým interiérom.

karvan

Konkrétne ide o model obytného prívesu TEARDROP a už od pvých dní svojho predstavenia viditeľne naberá na popularite, takisto ako aj na záujme médií. Ide totiž o novinku v doslovnom zmysle tohto slova a veľmi ideálne riešenie karavanového zariadenia. Toto riešenie váži menej ako pol tony a prakticky je považované za mini verziu bežných karavanov. Jeho vnútorný priestor sa točí prakticky okolo manželskej postele a je vybavený z hliníkového kompozitu pričom vieme, že práve hliník ponúka originálne kvality. Jeho konštrukcia zasa pozostáva z drevených vlákien a z pohľadu ineriéru vravíme o drevenom lamináte.

  • Jeho váha je circa len 430 kg, čiže jeho prenos na dovolenku nebude komplikovaný.