Nakupujte zdravšie

Nákupy sú jednoducho už našou rutinnou záležitosťou. Každý z nás ide do obchodu aspoň raz do týždňa, málokedy sa nám podarí kúpiť niečo tak, aby nám to vydržalo aj dlhšie. Okrem toho, je úplne pochopiteľné, že pečivo nám dlho nevydrží, pokiaľ teda nemáte ambíciu piecť si doma chlieb a rožky sami. Žijeme v dobe, kedy máme všetkého dostatok (možno až na peniaze), no to znamená aj to, že si máme z čoho vyberať. Kupujeme väčšinou to, čo je v zľave alebo to, čo je lacné. Ak naivne dúfate, že to nie je ani trochu škodlivé, asi vás teraz vyvedieme z omylu. Je však skutočne ťažké nakupovať tak, aby ste kúpili iba to, čo je zdravé. Môžete si to však skúsiť odsledovať.

eshop
 
Nemyslite si, že je ťažké zistiť, ktoré potraviny sú zdravé a ktoré nie. Občas ani nemusíte pozerať zloženie, stačí, keď si otvoríte internet a tam nájdete všetko.
 
Určite vám je jasné, že čím hustejší je jogurt, ktorý kupujete, tým lepšie. V pravom jogurte by vám mala stáť lyžička a práve preto je dobré, keď si kupujete jogurt s veľkým obsahom mlieka alebo smotany. Pozor si však dávajte na to, aby ste toho zase nekonzumovali až príliš veľa. Všetkého veľa škodí a mlieka takisto. Keď sme už pri mlieku, určite vám je jasné aj to, že v obchodoch pravé mlieka veľmi nenájdete.
 
Najčastejšie, pri čom môžete natrafiť na nezdravé veci, sú práve sladkosti. Možno, že vám neunikla informácia o palmovom tuku, ktorý sa pridáva do sladkostí, aby výrobcovia nemuseli pridávať toľko veľa čokolády.

nákupy
 
Palmový olej je nepriateľ nás všetkých, pretože nemusí byť iba v sladkostiach (aj keď v tých sa vyskytuje primárne). Taktiež ho nájdete v čipsoch, ale dokáže sa vyskytovať aj v sladených nápojoch. Preto si dávajte pozor na to, čo kupujete. Možno sa mu nebudete vedieť vyhnúť priamo, ale verte tomu, že nakúpite sladkosti aj bez neho. Stačí len poriadne pozerať zloženie a uvidíte.