Koľko jazykov sa učiť?

Všetky! Rozhodne, odpoveď je všetky. Na otázku koľko jazykov sa učiť sa ináč odpovedať ani nedá. Veď predsa, bol Vám niekedy cudzí jazyk na škodu? Každý kúsok vedomosti cudzieho jazyka nám otvára dvere ku komunikácii s množstvom ľudí hocikde vo svete. Všeobecne je prijaté, že nevyhnutnosť je vedieť minimálne dva cudzie jazyky. Pre Europánov je to anglický a nemecký jazyk.
pozdrav v cizím jazyce
Tieto dva sú povinné aj v školách a drvivá väčšina obyvateľstva ovláda minimálne základy. Avšak, tieto dva sú nevyhnutný základ a každý ďalší je len a len prospešný. Napríklad francúzsky jazyk je pre Európu rovnako dôležitý a frekventovaný, ako nemecký jazyk. Je síce náročnejší, ale prekonáva komunikačnú bariériu s celým Francúzskom.


Ako sa učiť jazyk?
 
Najlepší spôsob na získanie schopností používať jazyk aktívne je aktívne ho trénovať a používať. To zahŕňa počúvanie, pozeranie filmov, čítanie, komunikovanie. Týmto spôsobom sa jazyk dobre ukladá do nášho mozgu a sme schopný ho neskôr aj používať oveľa kvalitnejšie. Pre začiatok je to síce ťažká technika, no časom sa schopnosť používať jazyk zlepší.
 
 výuka angličtiny
 
Kedy sa učiť jazyk?
 
Učenie sa jazykov je celoživotný proces a nemal by byť, lepšie povedané, nie je nijak limitovaný. Samozrejme, najlepší čas pre začiatok je čo najskôr v detstve, ale ak to nestihneme, pre začiatok nie je nikdy neskoro. Hovoriac o časti dňa, najpohodlnejší čas spadá do času, kedy zvykneme oddychovať a do pozadia si pustiť film, alebo zobrať knihu podľa našej úrovne a postupne ňou prechádzať.
čínské písmo
 
Ako dlho trvá naučiť sa jazyk?
 
Toto je veľmi individuálna záležitosť. Rozhodujúce je, na akej úrovni a ako veľmi ho potrebujeme. Sú ľudia schopní naučiť sa jazyk za týždeň či mesiac a ovládaju desiatky jazykov, iným to trvá aj roky a horkoťažko sa naučia dva alebo tri jazyky. Každý by mal byť schopný zhodnotiť svoje schopnosti. Niekto sa rád učí sám, niekto potrebuje pomoc učiteľa. Dĺžka učenia sa jazyka závisí od nespočetného množstva faktorov.