Investujte peniaze z pohodlia vášho domova!

Na to, aby ste mohli investovať vaše peniaze, nepotrebujete vysoký obnos peňazí. Skupina niekoľkých firiem spustila investičné platformy zamerané na ľudí s priemerným zárobkom. Konkrétne hovoríme o aplikáciách, ktoré umožňujú používateľom nakupovať akcie spoločnosti, ako aj investovať peniaze do nových začínajúcich podnikov prostredníctvom platforiem na získavanie finančných prostriedkov. Môže sa zdať, že ide o relatívne zanedbateľnú formu privyrobenia, ale pamätajte, že Vlk z Wall Street vydláždil cestu k miliónovému úspechu na tzv. penny stocks (akcie za pár drobných).

kruz

Pozrite si trojicu vybraných aplikácií digitálneho alebo online investovania:
ETFmatic
Aplikácia ETFmatic prevzala svoj názov od skratky ETF – exchange traded funds, čo v preklade znamená fondy obchodované na burze. Predmetom vášho obchodovania môžu byť akcie, dlhopisy či rôzne druhy komodít. Cieľom aplikácie je umožniť ľuďom meniť svoje úspory na investície, pričom jej súčasťou je online poradca. Používatelia môžu začať s účtom v GBP, EUR alebo USD. Aplikácia bola spustená v roku 2014 a v súčasnosti má v rámci Európy vyše 160 000 stiahnutí.

Robinhood
Podstata aplikácie spočíva v jej pomenovaní Robin Hood, ktorý je známy tým, že bohatým bral a chudobným dával. A aj keď sa vám úplne nenechá ponoriť do finančných prostriedkov investičných bankárov, aplikácia ponúka obchodovanie s akciami bez provízie. Môžete zameniteľne nakupovať a predávať akcie a kryptomeny bez toho, aby ste čakali na štandardný trojdňový časový limit na vykonanie transakcií. Aplikácia zaznamenala celkovo 4,8 hviezd od viac ako 350 000 recenzentov v App Store.

burza

Acorns
Acorns berie všetok stres z investovania na seba. Prostredníctvom mikroinvestujúcej platformy môžete tiež nastaviť opakované investície v dennej, týždennej alebo mesačnej miere, jednorazové investovanie alebo investovanie s odkladom, a taktiež ponúka investičný program pred odchodom do dôchodku. Vaše investície sú automaticky diverzifikované na viac ako 7 000 akcií, aby sa zvýšila bezpečnosť investície a pravdepodobnosť návratnosti. Tieto portfóliá akcií boli zostavené pod odborným vedením ekonóma Nobelovej ceny, Dr. Harry Markowitza, čo vám zabezpečuje, že vaše peniaze sú v bezpečných rukách. Aplikácia ponúka obchodovanie s cennými papiermi zadarmo, aj keď samotný účet stojí 1 dolár na mesiac a paušálna sadzba 0,25 % sa účtuje na účtoch nad 5000 dolárov ročne.