Starostlivé plánovanie môže prispieť k dovolenke bez dlhov

Šetrite si v priebehu času
Položte časť každej výplaty navyše na vybudovanie rezervy hotovosti na vašu cestu. Dokonca aj úspora 25 eur mesačne pomôže dovolenke stať sa dostupnejšou. Uistite sa, že čiastka, ktorú odložíte, vám poskytne dostatok hotovosti na dovolenke.
Zvážte otvorenie samostatného sporiaceho účtu a automatizáciu pravidelných prevodov, ktoré vám pomôžu ušetriť bez toho, aby ste o tom vôbec premýšľali. Ak ste viac impulzívny cestovateľ, pracujte na tom, aby ste pravidelne prispievali do tohto cestovného fondu.

kufr

Vytvorte priateľský rozpočet
Rozmýšľajte o svojom rozpočte ako o ďalšom spoločníkovi na vašej ceste. Rovnako ako pri každom kamarátovi, uistite sa, že vy a váš rozpočet si navzájom kladiete dobré očakávania. Vykonajte plán výdavkov. Zohľadnite všetko od letov a ubytovania až po zábavu a nakupovanie.
Ak zistíte, že na túto dovolenku nemôžete ísť bez prekročenia výdavkov, premýšľajte o niekoľkých mesiacoch, kedy by ste mohli uskutočniť cestu a medzitým ušetrite viac peňazí.

Pozrite si hotely
Ubytovanie je jednou z najdrahších častí dovolenky. Nakupujte strategicky, aby ste znížili svoje náklady na hotel, vrátane sledovania cien a rezervácií v mimosezónnych obdobiach.
Odporúčame rezerváciu bez storno poplatkov so zaplatením na mieste. Týmto spôsobom môžete naďalej sledovať ceny hotelov a zodpovedajúcim spôsobom zmeniť rezerváciu. Niekedy ceny klesnú o 10 či 20 eur, no niekedy dokážu byť zľavy dosť drastické a dokážete natrafiť na 50 percentné zľavy.
Môžete tiež skontrolovať ceny na ubytovacích portáloch a porovnať s webovými stránkami hotelov a zistiť, kde získate najlepšiu ponuku.

plánovač

Aplikácie pomôžu nájsť lacné lety
Aplikácie na sledovanie cien a webové stránky môžu robiť prácu cenového lovu za vás. Pomocou aplikácie Hopper pre smartfóny môžete napríklad zadať všeobecné parametre svojej trasy a bude sledovať ceny v priebehu času a aplikácia vás upozorní, keď bude k dispozícii najlacnejší let. Čím flexibilnejší je váš dátum cesty, tým ľahšie bude pre vás nájsť nízku cenu. Lety Google poskytujú podobnú službu.
Jedna nevýhoda týchto služieb je, že nezahŕňajú ceny za každú leteckú spoločnosť. Sledujte teda niekoľko zdrojov, aby ste získali najlepšiu cenu.