Ako budú vyzerať smartfóny v roku 2019?

Určite sa viacerí zhodneme na tom, že mobilné zariadenia za doslova posledných pár rokov spôsobili technologickú revolúciu, ich funkcie, nástroje a vzhľad sa výrazným spôsobom zmenili za veľmi krátku dobu. Môžeme sa tak dovtípiť, že rok 2019 bude vo vývoji ešte rýchlejší, minimálne sa bude držať najnovších štandardov a tie staré rýchlo zmiznú.

smartphone

Ako teda budú vyzerať smarfóny v roku 2019 a čo môžeme očakávať?
V skratke by sme to mohli zhrnúť veľmi stručne- obrovské displeje, umelá inteligencia, výrezy, nadmieru kvalitné fotomobily. Ale verím, že okrem týchto istých vecí sa určite dočkáme aj viacerých prekvapení, ktoré teraz ešte „predpovedať“ nevieme. Každopádne sa zatiaľ držme iba toho, s čím môžeme prakticky rátať už vopred.

Minulý rok začali jasne dominovať displeje s výrezom a tento trend začalo nasledovať hneď niekoľko, v podstate takmer všetci výrobcovia. Začalo to modelom od Appleu a behom krátkej chvíle si tento nový princíp osvojili aj androidové smartfóny. Dnes tak kúpite „výrezový“ mobil v hodnote za 200, ale aj 1000 eur. Výrez sa stane štandardom. Je ale dosť možné, že nebudú tak viditeľné, respektíve výrezy budú menších rozmerov. Sympatickú alternatívu pravdepodobne poskytne výrobca Huawei a to stredovým výrezom, ktorý by z displeja „vykrojil“ len menšiu plochu.

  • Určite bude zaujímavé takisto sledovať, akým smerom sa vyberie inovátor Apple. To sa však odváži predpovedať len málokto, o skvelých novinkách zatiaľ pravdepodobne tušia len samotní výrobcovia. No vsadil by som sa, že opäť prinesú niečo revolučné.

samsung
A ako to bude vyzerať s vlastnosťami fotoaparátov? Vraví sa, že najlepším fotomobilom je zatiaľ Huawei Mate 20 Pro, ktorý nás ohúril svojim perfektným optickým priblížením. Každopádne ide len o začiatok a je dosť možné, takmer pravdepodobné, že rok 2019 nám prinesie množstvo mobilov, ktoré budú dosahovať obrovské optické priblíženia, u drahších mobilov dokonca 6-násobné, u tých bežných asi 3-násobné.

Čo sa týkacien, tu zásadné zmeny nečakáme, každopádne sa ukázalo, že vlajkové lode sa dokážu veľmi úspešne predávať aj za cenu vyššiu než 1000 eur a tak môžeme konštatovať, že výrobcovia nadštandardných mobilov z cien nepoľavia a po finančnej stránke budú naďalej ťahať extrémy.