Kedy sa chystáte do obchodu?

Nikomu sa nechce tráviť čas v preplnených obchodoch, v zmätku, v dave nervóznych ľudí. Pracovný čas je však u väčšiny podobný, preto sa nedá vyhnúť nákupu, ktorý je neraz vyčerpávajúci. Máte aj vy strach, kedy stihnete nakúpiť?

potraviny

Výpredajové šialenstvo
Veľa ľudí, ktorí dochádzajú do mesta z dedín, využívajú služby obchodov po pracovnej dobe. Ak žijete v meste, je dôležité aby ste sa dostali do obchodu pred nimi alebo po nich. Všeobecne platí, že najlepšie sa v nákupných domoch nakupuje cez doobedie alebo večer, hodinu pred zatvorením Skoré ranné návštevy sa nemusia vyplatiť, pretože mnoho ľudí, hlavne tých mladších rozmýšľa rovnako. Čo sa týka výpredajov, siahnite radšej po svojom počítači a snažte sa objednať si veci cez internet. Ak ste si istý, že daný produkt sa tak rýchlo nevypredá, stačí vám návšteva obchodu tesne pred zatváracími hodinami. Samozrejme, môžete dať prednosť obchodnému šialenstvu. Ak si veríte skúste aj vy davové šialenstvo, no často krát sa to podobá aj sparťanskému behu.

Darčeky
Čo sa týka sviatkov, väčšina nakupuje priebežne cez rok. Nikto sa nechce podieľať na šialenstve, ktoré sa každý rok vyskytuje. Ak sa predsa len naskytne problém v podobe darčekov na poslednú chvíľu, najlepšie hodiny na nákup sú po rannom otvorení obchodu. Budete mať dostatok tovaru na výber a aj menej stresu.

tašky

Potraviny
Nákupy v potravinách sú samostatná kapitola. To, aby sme si kúpili čerstvé pečivo dnes nezáleží len od včasného vstávania. Mnoho obchodov dnes pečie aj počas dňa. Pre zvýšený stres by ste sa mali vyhnúť kritickému piatku, hlavne večer. Vtedy to naozaj vyzerá ako na čierny piatok, kedy sa ľudia bláznia za akciami. Soboty bývajú rušné a ak chcete odstrániť čakanie, jednoducho si privstaňte a choďte nakupovať hneď ako sa to dá. Ak ste zástancom veľkých nákupov na jeden celý týždeň dopredu, najlepšie rozhodnutie spravíte, ak pôjdete na potraviny v nedeľu. Nenechávajte si to však na poslednú chvíľu. Večer už toho veľa nenakúpite narozdiel od doobedia, kedy sa tovar ešte dokladá.