Zariaďte si svoju pracovňu správne. Bude sa vám v nej ľahšie pracovať.

Základom je správne osvetlenie. V prvom rade, by ste si vo svojom dome, či byte mali vybrať miestnosť s dostatočne veľkými oknami. Úplne najvhodnejšia je severná strana bytu. Svetlo, ktoré bude cez okná prenikať dovnútra, je totiž najstálejšie. Zároveň budete chránený pred slnečným úpekom a takáto izba je i prirodzene chladnejšia. Ak ste o tom ešte nepočuli, tak náš mozog pracuje omnoho lepšie, ako v prehriatom priestore. A to je pre prácu dosť podstatné. Nezabudnite ani na umelé osvetlenie. Dobrým riešením sú hlavne bodové svetlá, ktorými si viete dostatočne osvetliť pracovný stôl, či iné miesta, kde budete pracovať. v prípade pracovne môžete siahnuť po LED osvetlení a pokojne i tom, ktoré je ladené domodra. Modré farby sa nachádzajú aj v prirodzenom dennom svetle, takže náš mozog udržia v strehu aj počas večerných hodín.

počítač

Druhou dôležitou vecou, je nábytok. Pracovňa by nemala byť preplnená zbytočnými predmetmi. Základom je pracovný stôl. Ten by mal byť dostatočne priestranný. Je dobré. Ak si nad, alebo vedľa neho umiestnite zopár poličiek, ktorú budú slúžiť na odkladanie papierov, pier a iných pomôcok. Inak ich budete mať porozkladané na stole, čo vám nepridá k pohodliu. Z toho istého dôvodu by mal mať stôl taktiež dostatočne veľa šuplíkov. V pracovni, by ste mali mať určite jednu väčšiu skriňu a pohovku, alebo iné miesto kde sa viete natiahnuť, či pohodlne sadnúť. V prípade, že pracujete na notebooku, alebo čítate nejaké texty, vám takáto zmena polohy príde vhod. Ak pracujete aj v noci, budete si môcť na chvíľku zdriemnuť.

domácí kancelář

Dôležité sú i farby. Na celkovú aktivizáciu mysle dobre pôsobí zelená, žltá a oranžová. Modrá pôsobí skôr upokojujúco, takže to s ňou nepreháňajte. Ak ňou však natriete jednu stenu, alebo bude v tomto odtieni koberec, nič tým nepokazíte. Ďalšou vhodnou farbou je fialová, avšak iba jej svetlé odtiene. Táto farba v nás podnecuje kreativitu. Trošku pokoja nezaškodí ani pri práci. Tmavým a príliš výrazným farbách sa vyhnite úplne. Čierna, bordová, červená, alebo tmavofialová patria do iných miestností.