V Turecku ste za raz dva

Premýšľate nad dovolenkou v Turecku? Ide o veľmi dobrú destináciu, ktorá v sebe ukrýva exotiku za výhodnú cenu. Navyše do tejto krajiny nemusíte cestovať niekoľko dní. Letecky sa do niektorých tureckých destinácií dostanete za menej ako dve hodiny.

Lietadlo v oblakoch nad zelenými stromami

Odkiaľ letieť
Do tureckých destinácií môžete lietať pohodlne aj z Košíc. Táto možnosť nie je výhodná iba pre ľudí žijúcich na východnom Slovensku. Lety z Košíc totiž trvajú pomerne kratšie ako z Bratislavského, alebo Viedenského letiska.
Pri zájazdoch last minute Turecko s odletom z Košíc sa do jednotlivých destinácií dostanete za tieto časy :

  • Košice – Alanya : dve hodiny aj desať minút / cca 1600 kilometrov
  • Košice – Istanbul : jedna hodina aj dvadsať minút / cca 1000 kilometrov
  • Košice – Ankara : jedna hodina a štyridsať minút / cca 1300 kilometrov


PRE POROVNANIEBratislava – Ankara : dve hodiny aj päť minút. Tento istá čas trvá aj let z Viedne, pričom ide o vzdialenosť asi 1540 kilometrov.

Záber na mesto Istanbul

Niečo o Turecku
Turecko sa rozprestiera na území Malej Ázie a Balkánskeho polostrova, pričom väčšia časť územia leží na Ázijskej strane. Leží na rozlohe veľkej takmer 800 000 kilometrov štvorcových. Okolo krajiny sa nachádzajú celkovo štyri moria. Najobľúbenejšie pláže sú tie pri Egejskom a Stredozemnom mori.
Turecko susedí s viacerými krajinami, medzi ktoré patria aj niektoré ostatné obľúbené dovolenkové lokality. Je to napríklad Grécko a Bulharsko. Turecko by sme mohli označiť za vyslovene hornatú krajinu. Ak sa tu nájde nejaká nížina, tak iba v európskej časti krajiny. Ak teda obľubujete horskú turistiku, táto krajina vám má naozaj čo ponúknuť.
Zaujímavosťou tejto krajiny je napríklad i to, že hlavné mesto Ankara nie je tým najväčším. Tento titul nosí mesto Istanbul, s rozlohou približne 5 500 kilometrov štvorcových a s viac ako pätnástimi miliónmi obyvateľov.