Nové auto? Pozor na výber

Aj vy si chcete zaobstarať nového tátoša na jazdy do práce alebo na výlety? Aj vám sa už nechce trmácať sa neustále meškajúcimi vlakmi alebo preplnenými autobusmi, ktoré neustále dvíhajú svoje ceny nahor?
Prvý krok je rozhodnutie. Rozhodnutie o tom, že si chcete zaobstarať nové vozidlo. Auto. Alebo akokoľvek ho pomenujete bude to vaše vozítko, ktoré vás prepraví z bodu A do bodu B. Bezpečne, plynulo, bez zdržaní a primerane rýchlo.
NO! Pozor dajte pri výbere nového alebo ojazdeného tátoša.

mustang.jpg

 V súčasnosti nastali zmeny týkajúce sa emisných a technických kontrol. Zvýšila sa kontrola na týchto pracoviskách, aby nedochádzalo k takým záležitostiam, že vodiči nechávajú na sedadlách určitú sumu peňazí a za túto sumu si vyslúžia túto kontrolu. Nazývané aj podplácanie.
Teraz sa tieto kontroly zmenili, sú prísnejšie a len tak ľahko niekto neprejde s nedostatočným autom. Auto musí byť na sto percent v poriadku, aby prešlo cez technickú kontrolu, preto si pri kúpe vozidla dávajte pozor na to, aby ste si kúpili také vozidlo, ktoré vám prejde cez technickú a emisnú kontrolu. Veď načo by vám bolo doma auto, ktoré nemôžete používať, pretože nespĺňa normy, ktoré požadujú na kontrolách. Možno by sa chyby dali odstrániť, ale často krát to stojí toľko a ak nie aj viac ako samotné vozidlo, takže sa to neoplatí.

autoservis.jpg

Preto si kúpu vozidla veľmi dobre premyslite. Hlavne sa sústreďte na to, že napríklad diesel chcú vyradiť z používania, takže dieselové auto by som už v dnešnej dobe nekupovala. Niektoré mestá už majú zákaz vjazdu dieselových vozidiel do svojich ulíc. Tieto autá totiž vypúšťajú dosť veľké emisie, ktoré v rámci záchrany našej planéty nechceme trpieť a dýchať z ovzdušia. Nič nie je dôležitejšie ako záchrana našej matky zeme. Pretože bez nej by sme tu neboli ani my samy. Dajte si na to pozor.