Nárast menších konkurentov vyvoláva novú výzvu pre bitcoin

Ale teraz je tu nová výzva pre jeho dominanciu na začínajúcom trhu: asi 2000 menších digitálnych mincí.
 
Spoločne „altcoins“ získavajú základy na svojej väčšej sesternici. Individuálne získavajú trakciu medzi užívateľmi, zhromažďujú komunity vývojárov a používateľov, ktorí sa často venujú svojim cieľom.bitcoin.jpg
 
Bitcoin teraz predstavuje približne 60% z kryptografického trhu vo výške 240 miliárd USD, čo je pokles z takmer 90% tesne pred dvoma rokmi. Táto blednúca dominancia odzrkadľuje ťažké časy pre pôvodnú kryptokonverziu od konca konca roku 2017.
 
Bitcoin sa v tomto roku takmer zdvojnásobil, v posledných dňoch sa zvýšil takmer o 30%, aby sa v utorok dotkol svojej najvyššej úrovne za desať mesiacov. V minulom roku však stratila tri štvrtiny svojej hodnoty.
 
Táto volatilita odradila bežných investorov z penzijných fondov správcom aktív, ktorí sú považovaní za rozhodujúcich pre rast zo špekulatívneho tokenu k zavedenému aktívu.
 
Bitcoin tiež bojoval za trakciu ako platobný prostriedok, jeho zamýšľané použitie. Len málo, ale krypto-menovite diehards ísť nakupovať s digitálnou menou.
 
Binance Coin, Tether, Monero a Dash: Rozmanitosť ich mien odráža nespočetné množstvo protokolov a skupín užívateľov, obchodníkov a vývojárov za nimi.
 
Taktiež trpia vysokou volatilitou a málo sa používa na bežné platby. Hranie sa v ich raste je však pomalým bojom, ktorý analytici a akademici opisujú ako preteky, aby našli odpovede na chyby. Je to taká, ktorá by mohla formovať vývoj kryptoceny a súvisiace technológie, ako je blockchain.virtuální měna.jpg
 
Peniaze z internetu?
Dva najväčšie altcoins, Ethereum a XRP, spolu tvoria asi pätinu trhu s mincami, pričom obežníky predstavujú 22 miliárd USD a 17 miliárd USD. Iní, s menami ako AnarchistCoin a CryptoPing, sú nelikvidné a zriedka používané.
 
„Ich šírenie je poháňané potrebou vyvolať novú inováciu – bezpečnostné inovácie alebo nový algoritmus, ktorý umožňuje rýchlejšiu transakciu k novému blockchainu,“ povedal Paolo Tasca, ktorý prevádzkuje University of London Center for Blockchain Technologies.