Nie všetky protipožiarne dvere, požiaru aj zabránia

Rozhodli sme sa pre kúpu protipožiarnych dverí lmmont.sk. Moja predstava bola taká, že prídeme do predajne, vyberieme jeden z ponuky a pôjdem, aj s novými dverami domov. Také jednoduché, to nakoniec, úplne nebolo. Navyše, nie všetky protipožiarne dvere, naozaj zastavia požiar. Ak chcete vedieť, na čo sa pri kúpe týchto dverí zamerať, tak si prečítajte moje rady.
Biele dvere na konci dlhej úzkej chodby s drevenou podlahou

  1. Všímajte si materiály

Žila som v presvedčení, že každé protipožiarne dvere, musia byť vyrobené iba z nehorľavých materiálov. To ale nie je pravda. Tie najodolnejšie sú vyrobené len z rôznych kovov. Sú však i také, ktoré majú niektoré časti z dreva lebo z klasickej drevotriesky. Ide o to, že nemajú ani tak zastaviť oheň, ale zabrániť tomu, aby sa do priľahlej miestnosti šíril dym. Oheň dokážu v podstate iba zdržať na dlhšiu dobu. Takže na to naozaj veľký pozor.

  1. Pozor na váhu

Protipožiarne dvere, ktoré spadajú do tej najvyššej triedy, teda sú vyrobené len z nehorľavých materiálov, vážia naozaj veľmi veľa. Domov sme si ich nepriniesli, no mali sme možnosť malú skúšku urobiť v predajni. O váhe hovorím hlavne preto, že ak si by ste takéto dvere použili do klasickej domácnosti, mali by ste veľký problém s ich otváraním. Nehovoriac o tom, že v stene pri nich, by ste po krátkom čase našli nejednu dieru. Malé dieťa, by takéto dvere napríklad neotvorilo ani náhodou.
Hnedé dvere na vchode do murovaného domu a okno s kvetmi

  1. Aj estetika je dôležitá

Pri kúpe dverí si určite všímajte aj to, ako vyzerajú. V jednej z predajní, kde sme si boli dvere obzrieť, sme natrafili aj na naozaj škaredé dvere, ktoré pôsobili tak, že ich práve priviezli z väznice. Áno, protipožiarne dvere môžu naozaj vyzerať aj takto. Sú však určené skôr do skladov, garáží alebo iných podobných priestorov, no určite nie do bytu alebo domu. Do svojej domácnosti si vyberajte dvere s povrchovou úpravou a hlavne také, ktoré sa vám budú páčiť.