Nakupujeme aj na dovolenke

Chystáme sa na dovolenku a rozmýšľame čo ešte potrebujeme nakúpiť. Kufor, cestovné tašky, zámok na kufor,  označenie kufra vizitkou, opaľovacie krémy, kozmetika, krémy po opaľovaní , plávky, krátke nohavice, tričká…
 
Znášame domov množstvo vecí pre prípad, žeby sa nám na dovolenke zišli.
Dávno sú preč časy, keď sme na dovolenku brali so sebou trvanlivé salámy, sladkosti, paštéty. Mnohí si dokonca chystali do fliaš  sterilizované mäso. Áno, aj také boli začiatky turizmu  Slovákov a aj Čechov pri návšteve Bulharska, Chorvátska..
 obchod.jpg
Väčšina ľudí ale dnes cestuje na dovolenku lietadlom a do hotelov s celodennou stravou. Jedlo si teda na dovolenku už rozhodne neberieme so sebou. Maximálne tak „ploskáča“ na dezinfekčné účely,
 
Je mnoho takých, ktorí radi nakupujú dokonca aj na dovolenke. Vždy ma prekvapí, ak niekto prejaví záujem o kúpu uterákov, bižutérie, topánok priamo od  biednych predávajúcich na pláži.
Večerné korzo mestom patrí k rituálom všetkých dovolenkárov. Niektorí iba tak bez cieľa chodia, aby im vytrávilo po bohatej večery , iní si sadnú na pohár čerstvej pomarančovej šťavy, čaju, kávy, piva. Rozprávajú sa, alebo iba tíško pozorujú prúdiaci dav ľudí idúci mestom.
 Ale nájdu sa veru aj milovníci obchodov. Chodia, zjednávajú ceny, nakupujú vo veľkom.
Tašky, kabelky, opasky, oblečenie, kozmetiku, zlato, šperky…Veruže kadečo !
 Predavači sa z takýchto kúpychtivých ľudí tešia. Pohostia ich, dajú im aj často zľavu z predraženého tovaru, lichotia ženám. Biznis musí jednoducho byť.
Kupujeme všetci suveníry pre deti, pre rodičov, pre priateľov…Každému chceme priniesť aspoň maličkosť, aspoň magnetku.tržnice.jpg
 
Nemám rada nákupy no vždy jeden večer tejto činnosti podľahnem ! Musím predsa doniesť niečo dcéram, rodičom. Pre seba nikdy nekupujem. Obetujem jeden večer iba pre mojich blízkych. Inak by som iba „bezcielne“ kráčala mestom, nasávala atmosféru krajiny a tešila sa z krásneho dovolenkového večera.