Dovolenka cez cestovnú kanceláriu?

Leto sa nezadržateľne blíži a v mnohých cestovateľských mysliach prúdia myšlienky, kam sa vybrať na tohtoročnú letnú dovolenku a ktorá krajina je spomedzi širokého výberu tá pravá. Jedna vec je však istá. Ak ste typ dobrodruha, ktorý má rád všetko presne naplánované a nalinajkované, potom je rozumnejšie zvoliť cestu individuálneho plánovania cesty. S určitým predstihom viete zohnať letenky za rozumné ceny, zarezervovať ubytovanie a navštíviť miesta, ktoré vás lákajú bez obmedzení cestovnej kancelárie. A to pokojne i mimo sezóny, kedy nie sú destinácie príliš preľudnené a ceny príliš nadhodnotené. Pre iný typ cestovateľa však práve plánovanie môže byť stresujúce a nezaujímavé. Pracovné vyťaženie je natoľko veľké, že neostáva čas na zorganizovanie vysnívanej dovolenky. Ste aj vy ten typ cestovateľa, ktorý radšej prenechá organizovanie samotnej cesty na cestovnú kanceláriu? Pozor však, aby ste vôbec odleteli!

moře

Cestovné kancelárie nemajú problém s ponúkanými zájazdami. Problém je tento rok na opačnej strane – u leteckých spoločnostiach. V našich končinách sú stroje na prepravu pasažierov do ich cieľovej destinácie obsluhované prostredníctvom najväčšej českej leteckej spoločnosti.

letovisko

Tá však vo svojej flotile operuje i tie lietadlá, ktoré sú momentálne povinne uzemnené. Čo môže byť samozrejme problém s prichodiacou letnou sezónou. Pretože kým nie je čím lietať, budú redukované množstvá dostupných voľných miest do destinácií. A to je škoda, pretože služieb spoločnosti využívalo minulý rok medziročne väčšie percento cestujúcich. Neočakávané udalosti spred pár mesiacov však rozhodli inak. Aspoň dočasne.  A ak sa momentálne nepriaznivá situácie nevyrieši do začiatku letnej sezóny, situácia na trhu letných dovolenkových destinácií bude pravdepodobne zredukovaná na množstvo, ktoré s momentálne dostupnou flotilou možno úspešne a bezpečne odletieť.