Ako ošetriť kožené sedačky v aute

Starostlivosť o kožu v aute je veľmi dôležitá. V tomto článku si povieme ako postupovať pri ošetrení koženého interiéru vášho auta.

Koža v aute vzbudzuje luxus, o tom niet pochýb. Ľudia, ktorí si potrpia na kožu si už nevedia predstaviť iný interiér auta ako kožený. Samozrejme, že koža v aute má svoje výhody aj nevýhody, ale každý si môže vybrať to čo mu najviac vyhovuje. Ak chcete, aby vaše kožené sedačky v aute vyzerali stále ako nové, mali by ste im venovať adekvátnu starostlivosť. Z autokozmetiky sa pre ošetrenie kože používajú rôzne čističe a kondicionéry. Ak zanedbáte starostlivosť o kožu, môže sa zašpiniť, stratí svoju pružnosť, popraská, zostarne a vybledne. Keď sa budete pravidelne starať o kožu vo vašom aute, dodáte jej krásny nový vzhľad, zabránite popraskaniu a predĺžite jej životnosť.

kůže v autě

Ako postupovať pri ošetrení kože

V prvom rade si zaobstarajte kvalitný čistič kože obsahujúci aktívne látky, ktoré efektívne odstránia aj silné nečistoty. Odporúčame čistič od značky Shiny Garage, ktorý nájdete v našej ponuke na našom e-shope. Taktiež odporúčame si zaobstarať kefu s jemnými štetinami, ktorá je určená na čistenie kože. Pred samotným čistením dôkladne povysávajte prach, drobné kamienky a podobne, aby koža ostala bez akejkoľvek špiny. Pred prvým použitím vyskúšajte čistič na menej viditeľnom mieste, aby ste videli, či koža náhodou nepúšťa farbu. Nastriekajte produkt na kefu alebo rovno na povrch a krúživým pohybom čistite. Po vyčistení dôkladne utrite povrch mikrovláknovou utierkou. Pri silnom znečistení zopakujte celý proces ešte raz.

Ak máme kožu čistú a suchú, môžeme použiť kondicionér. Ten slúži na ochranu pred ďalšími nečistotami, ďalej na oživenie kože, hydratáciu, taktiež zabraňuje vysušovaniu a navyše dodá koži matný vzhľad. Na impregnáciu kože budete potrebovať mikrovláknový aplikátor na prácu s produktom. Produkt jemne aplikujte na povrch a nechajte pôsobiť. Ideálna doba pôsobenia je jeden deň. Impregnáciou kože predlžujete jej životnosť.

Veríme, že tých, ktorí majú kožený interiér v aute sme aspoň trochu namotivovali, aby sa pravidelne starali o kožu a zabezpečili jej potrebnú ochranu.