Vzťahy s teenagerom: skutočné problémy a príčiny nespokojnosti

Možné dôvody nespokojnosti so správaním teenagerov
Ak o tom premýšľate, môžete vyriešiť veľa problémov jednoducho tým, že ich nepovažujete za problémy.

hněv
·         Dievča si nevedie dobre. Ak to bude pokračovať, veľmi skoro bude pochybovať o štúdiu na univerzite. To je samozrejme problém, ktorý treba riešiť.
·         Chlapec nechodí na šport. Ak nemá niečo rád a hrá sa celý deň len na počítači, je to problém. Ak však má iné vášne a neexistujú žiadne zdravotné problémy, potom to problém nie je.
·         Dievča nerado číta knihy. Áno, ľutujem. Ale to nie je problém, ktorý musí byť vyriešený.

·         Dievča neustále chodí do kina a zakaždým s rôznymi chlapcami. Podľa môjho názoru je to problém chlapcov. Aspoň ak je to obmedzené na filmy a bozky. Ak ste dievča vychovali dobre, nie je tu problém.
·         Chlapec nekomunikuje so svojimi rodičmi. Sedí len vo svojej izbe, zavesí na dverách znamenie: „Nechodiť!“. Chcete s ním komunikovať? Potom je to problém a môžete ho vyriešiť.

Musíme nájsť silu a dať im príležitosť. Nechajte dieťa v pokoji, nech je to, čím je. Verte mi.  Ak je nejaký problém  jasný, aby sme ho vyriešili, musíme pochopiť, čo presne chceme dosiahnuť. Inými slovami, musíme nastaviť úlohu. V matematike je dobré riešenie problému už polovicou riešenia. Úloha musí spĺňať dve požiadavky: musí byť konkrétna a uskutočniteľná. Často, na vyriešenie veľkého problému, je užitočné rozdeliť ho na niekoľko malých. Úlohy môžu byť veľmi odlišné, ale najprirodzenejšie je ich rozdeliť na jednoduché a zložité úlohy.

Jednoduché úlohy sú tie, ktoré nevyžadujú spoluprácu teenagerov. V tomto zmysle je napríklad oprava zlých známok ťažkou úlohou, pretože je potrebné pracovať na nej s dieťaťom.  A ešte jeden veľmi dôležitý bod. Dieťa musí vidieť, že ste vždy na jeho boku. Nielen v tom zmysle, že úloha by mala byť vyriešená pre svoje vlastné dobro. Ale v tom zmysle, že sa budete sa snažiť pomôcť vyriešiť nejaký problém.

křik

Nakoniec by som vám chcela odporučiť:  nenechajte sa uniesť s výchovou teenagerov!
1.      Po prvé, nemusíte riešiť všetky problémy naraz. Nepreťažujte seba ani dieťa. Stanovte priority a zaoberajte sa jedným z najdôležitejších problémov podľa vášho názoru. A zvyšok problémov sa momentálne nedotýkajte!
2.      Po druhé, absolútne nie je nevyhnutné (a dokonca ani škodlivé a zdĺhavé) neustále zlepšovať a zlepšovať niečo a žiť po celú dobu v situácii riešenia problémov a úloh.