Staršie hry zažívajú návrat

Pre niekoho možno nepochopiteľné, pre iných zase návrat k niečomu, po čom už dlhšie túžili. Celkovo sa nedá povedať, koľko ľudí má na prvom mieste hry z pred niekoľkých desiatok rokov. Ide o celkom veľkú skupinu, ktorá sa netají tým, že majú radi kvalitu namiesto novodobej grafiky a predražených cien. Čo teda očakávať, keď si chcete zaobstarať vašu zábavu?

videohra

Grafika 
To, čo mnohých odrádza, no naopak, u niektorých vyvoláva tie správne odozvy. Staršie vyobrazenie reality je niekomu bližšie ako umelé zobrazenie reality. Nie je tajomstvom, že zanietení hráči majú väčší vzťah k pixelovej grafike a preto im nie je proti vôli zahrať si staršie výzvy. Mnohý však nepočítajú s tým, že grafické karty na novších typoch počítačov nevedia rozpoznať či prečítať, čo bolo samozrejmé pred dvadsiatimi rokmi. Vtedy je treba urobiť niekoľko obetovaní a zohnať si starší typ počítača spolu so starším operačným systémom. Celkovo je najuniverzálnejší Windows XP alebo Windows 2000.

Gameplay
To najdôležitejšie a to zážitok z hry je nepochybným plusom, prečo mnohý považujú klasiku za najlepšiu. Zážitok z hry je pre mnohých viac ako grafika alebo plynulosť na počítači. Dá sa teda povedať, že hry zo začiatku storočia a z konca minulého, sú lepšie ako nové? Bohužiaľ často to tak býva. To, čo sme niekedy považovali za zázrak, zázrakom aj ostáva. Nové hry už dávno nebývajú také vynaliezavé, prelomové a zaujímavé. Často sú pokračovaním nejakého úspešného predchodcu, ktorý patrí do zlatej éry hier. Ich spracovanie je však nedostatočné a mnohým sa zdá, že nová verzia uberá na zaujímavosti oberaním o niektoré funkcie, ktoré sú vymazané v duchu renovácie.

hra

Duch života
Aj napriek menej prepracovanej kvalite, pri starých hrách môže nadšenec cítiť ducha života, ktorým bola hra pripravovaná. Často sú staršie hry menej umelé a aj napriek horšej grafike vernejšie realite. Kontrola hrania je jednoduchšia a lepšia, pretože nové hry často dávajú dôraz na prepracovanie. Navyše sú plné prevratných nápadov, ktoré boli dokonale zvládnuté. Žiadne rabovačky z iných zdrojov či neúspešné pokusy nasilu zaujať.