Správny výber pružinového matraca

Správny a kvalitný spánok je základom celého dňa. Počas dňa sme vystavení rôznym emóciam, požiadavkám a predovšetkým stresu. To všetko mimoriadne ovplyvňuje naše fyzické a psychické zdravie. Práve preto je odpočinok počas spánku mimoriadne dôležitý. Dochádza k regenerácii celého organizmu, aj vrátane pohybového aparátu a nosného skeletu celého tela – chrbtice. Odborníci z firmy Segum na to pamätajú a ponúkajú možnosť správneho výberu anatomického matraca, vankúšov, postele a ostatných potrieb pre správny spánok. Pružinový matrac firmy Segum je jednou z možností. Je ideálnou kombináciou dlhej životnosti, liečivého ortopedického efektu, vhodnej tvrdosti a pohodlia. Princíp spočíva vo využití špeciálne skonštuovanej pružiny, ktorú od ostatnej časti matraca oddeľuje materiál z kokosového vlákna. Práve to mu zaručuje odolnosť a dlhú životnosť.

dětská postel

Pri výbere matraca je dôležité pamätať na niekoľko zásad. Výber správnej podložky je dôležitý. Pre variantu pružinového matraca odborníci odporúčajú podložku s lamelovými roštami. Dochádza k dvojitému efektu pruženia – z lamiel roštu a zo samotnej pružiny. Pre zákazníka je rozhodujúca tvrdosť matraca. Firma Segum ponúka zákazníkovi 5 tried tvrdosti – od najmäkšieho, tvrdosť H1 až po najtvrdší, tvrdosť H5. Pri správnej voľbe tvrdosti je rozhodujúca poloha v spánku. Ak uprednostňujete spánok na chrbte odporúčajú sa stredne tvrdé až tvrdšie matrace. Ak sa radi schúlite do klbka, vtedy sú vhodnejšie mäkšie matrace. Veľkosť a rozmer sú vecou vkusu zákazníka a rámu postele. Odborníci firmy Segum odporúčajú, aby bol matrac zapustený do rámu postele minimálne do jednej tretiny a maximálne do dvoch tretín výšky rámu postele.

dětská matrace

Otázkou je veľkosť matraca do manželskej postele. Naši experti odporúčajú zákazníkom kombináciu použitia dvoch menších matracov pred 1 veľkým. Ten je z praktického hľadiska náročný na udržiavanie a manipuláciu. Na záver ostáva ešte správna voľba poťahov. V ponuke sú viaceré varianty – prevedenie v bio kvalite, s prídavkom Aloe vera, striebra a iné ďalšie možnosti. Pre čo najsprávnejší výber si naštudujte informácie, odborné rady a skúsenosti na naši stránke, kde nájdete doplňujúce informácie. Veľkou výhodou je možnosť odskúšania matracov, dlhej záručnej doby a profesionálneho prístupu firmy Segum.