Rozžiarte si domácnosť svetielkami LED pásikov

Individuálne riešenie osvetlenia miestností charakterizuje v súčasnosti najviac využívané osvetlenie – LED pásiky, ktorého umiestnenie je celkom jednoduché a nenáročné pre každého zákazníka. LED svetelné zdroje dnes patria k špičke na poli osvetlenia, pod čo sa nesporne podpísala ich všestrannosť pri použití v domácnostiach, ale aj na osvetlenie exteriérových plôch.

LED strip alebo po slovensky LED pásik sa stal obľúbeným svetelným zdrojom, ktorý oslovil prevažne mladých ľudí, pretože im dáva neskutočne veľa možností ako využiť led pasik svoju fantáziu a vo svojom kráľovstve si vytvoriť atmosféru podľa momentálnej nálady či vkusu. Klasické žiarovkové svietidlá nebolo možné umiestniť na miesta, kde tieto pásiky nemajú problém dostať sa. A tak si do farebného závoja dokážeme zahaliť poličky, rámy zrkadiel, obrazov, priestor za garnižou či v skriniach. Jednoducho ich prichytíme lepiacou spodnou časťou, ktorou je vybavený každý pásik.

light-681187_1920

LED svetlá slúžia ako dekoratívne, ale vďaka svojmu výkonu aj ako hlavné zdroje osvetlenia, pretože sú rovnocennými partnermi s doposiaľ využívanými klasickými zdrojmi. Majú porovnateľný výkon, ale sú úspornejšie, šetrnejšie k životnému prostrediu a majú dlhú životnosť. Ich výhodou je, že dokážu byť nenápadné ak ich umiestnime do podhľadu alebo do sadrokartónovej steny, svoj účel splnia a pritom nenarúšajú štýl interiéru. Celý priestor tak dokážu zútulniť a dodajú mu eleganciu. Ovládať ich je možné diaľkovým ovládačom, ktorý ich zapne či vypne a dokonca je možnosť zmeniť aj intenzitu osvetlenia.

led pás

Pásiky sú v ponuke v bielej farbe v studenom, teplom alebo neutrálnom odtieni. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý odtieň by vám vyhovoval, tak si zaobstarajte Dual-White systém, ktorým s budete môcť striedať celú škálu odtieňov od teplej až po neutrálnu bielu. Aj farebné odtiene môžu rozveseliť vašu izbu či byt, stačí si nainštalovať RGB alebo RGB-W pásiky, ktoré pomocou diaľkového ovládania namixujú farby alebo ich prechody či rôzne efekty. Týmito druhmi osvetlenia si vyšperkujete svoju izbu alebo celú domácnosť, ktorá bude žiariť farebným svetlom.