Predčasná ejakulácia u mužov: Poznáte ju?

Strašiakom mnohých mužov sú intímne problémy pri sexe, ku ktorým sa často radí predčasná ejakulácia, resp. skoré vyvrcholenie, kvôli ktorému sex trvá príliš krátko a partnerka si ho užije minimálne.

penis

Nejaký všeobecný názor na tento problém je, že sa dotýka predovšetkým mladých mužov a tých neskúsených v sexe. Tých, čo zažívajú prvé milostné styky a skrátka pri takom vzrušení nedokážu kontrolovať svoju erekciu, nedokážu ju udržať po dostatočne dlhý čas. Áno, toto sú známe prípady, ale rozhodne nie jediné! Tento problém s ejakuláciou sa totiž dotýka aj skúsenejších a starších mužov, neskúsenosť teda rozhodne nie je jediným faktorom!

  • Predčasná ejakulácia má príčiny v organických a psychologických faktoroch a môže postihnúť každého, nehľadiac na vek či sexuálne skúsenosti.
  • Podľa konkrétnej príčiny potom môže ísť buď o krátkodobý alebo aj dlhodobý stav.

Hlavne ak sa tento stav prejavuje častejšie, je vhodné hľadať nejaké riešenia, ideálne navštíviť lekára, odborníka vo svojom obore a nehanbiť sa mu s daným problémom zdôveriť.

Jedným zo zaujímavých dôvodov môže byť aj takzvaná krátka uzdička penisu, ktorá je vlastne jedným z bodov G, čiže veľmi citlivým bodom na mužskom pohlavnom úde. Ak sa tento bod dráždi, je vlastne logické, že k ejakulácii, resp. k sexuálnemu vyvrcholeniu príde u mužov skôr, niekedy veľmi skoro.

viagra

Môže byť ale diskutabilné, že kedy a v akom časovom úseku oficiálne vravíme o predčasnej ejakulácii. U každého mileneckého páru môže byť táto hranica individuálna, ale predsa len existuje oficiálna doba či hranica: O predčasnej ejakulácii vravíme, ak u muža príde k vyvrcholeniu už po jednej či dvoch minútach.

Ale ako už bolo spomenuté- niektoré páry považujú za intímny problém aj stav, kedy príde k erekcii povedzme o pár minút neskôr, než je táto oficiálna doba a chceli by dosiahnuť oddialenie ejakulácie. Prirodzená a bežná ejakulácia u zdravého muža prichádza v priemere po piatich minútach.

  • Ak chcete dosiahnuť dlhšie trvajúcu erekciu, pomôcť môžu napr. Kegelove cviky, psychická pohoda, no a pomôcť si môžete aj tabletkami na posilnenie erekcie a v prípade slabej erekcie aj výživovými doplnkami.