Nájdite psíka do bytu

Samozrejme, nie všetky druhy psov možno chovať v bytovke. Veľkosť tela a metre štvorcové zohrávajú v tomto prípade veľkú rolu. Treba brať do úvahy i hlučnosť psa, susedov a to ako priateľská je rasa ktorú si vyberáte keďže v bytovke sa stretne váš maznáčik s množstvom ľudí, bojové plemeno asi nebude to pravé orechové v tomto prípade, https://www.peknyweb.sk/typy-psov-do-bytu/.

mops

Čivavaje známa pre svoju takmer kabelkovú veľkosť a preto je skvelým bytovým psom. Vyžaduje minimálne cvičenie avšak bývajú nedôverčivé voči cudzím ľudom, preto je potrebné na ne dohliadať v každej sociálnej situácii.
Gavalieršpaniel Kráľ Karol je menší vzrastom ako klasický anglický kokeršpaniel zato veľmi prítulný. Ich problémom je vycvičenie. Potrebuje tráviť veľa času vonku a zvyknú si vytvoriť veľmi silné puto k majiteľovi. 


Ďalším ideálnym plemenom je Bostonský teriér ktorý je vzrastovo do polovice vašich kolien. Býva dosť hyperaktívny preto vyžaduje každodenné prechádzky. Inak je to veľmi priateľský a sociálny typ.
Jazvečíkysú najmenší z psov. Paradoxné sú ich veľmi krátke nohy a dlhé telo.  Jedná sa o roztomilé, živé stvorenia.
Francúzske buldogy boli pôvodne chované v Anglicku ako miniatúrne buldogy. Radi sa hrajú a tešia sa pri kontakte s ľuďmi. Tiež sú dobrými strážnikmi pretože zriedka konajú bez rozumu.

maltez


Nemôžeme zabudnúť ani na maltezáky. Sú vyhľadávané už 2 000 rokov a je to láskyplné plemeno. 
Manchester teriérje veľmi inteligentné a rýchlo reagujúce plemeno. Ich miniatúrna veľkosť ich robí ideálnymi do malých priestorov. 
Pudlík sa tiež hodí do malých domácností. Pozor však treba dať nato, že existujú tri veľkosti pudlíkov a netreba si pomýliť miniatúrneho s normálnym kde máte veľký veľkostný rozdiel. Pudle sú inteligentné a mimoriadne ľahko sa cvičia. 

Momentálne sú veľmi modrené ľahko rozpoznateľné mopslíky. Nie sú nároční na dlhé prechádzky, často krát sú dokonca nečinní a preto je potrebné ich občas prehnať aby nezleniveli.

Vybrali ste si spomedzi našich typov nejakého miláčika? Dúfame že sme vás inšpirovali.

 

Nájdite psíka do bytu
3.8 (75%)4