Zaujímavý trend v bývaní: Celý interiér v jednom štýle

Renovácia alebo modernizácia interiéru dokáže predstavovať časovú a finančnú náročnosť, takisto si vyžaduje trpezlivosť a niekedy aj pevné nervy. Na druhej strane je to však skvelá príležitosť, ako dosiahnuť vo vašom bývaní vytúžený efekt a možnosť prispôsobiť interiér pekne podľa vašich predstáv. Samozrejme je na každom z nás, aký štýl vybavenia uprednostní a ktoré trendy sú mu sympatické, no v tomto článku sa skúsime pozrieť na zaujímavý trend, akým je jeden štýl pre celý byt!

moderní kuchyně

Na jednej strane to môže pôsobiť pádne, z druhého hľadiska však dokáže byť efekt skutočne štýlový a atraktívny. Ide o to, aby bola vaša obývacia izba, spálňa, detská izba, pracovňa a takisto kuchyňa zariadená v podobnom štýle.

  • Teda aby sa miestnosti vzájomne podobali a aby čo najmenej vychádzali zo svojho vzájomného zladenia.

Dôležitú úlohu pri zariaďovaní takéhoto štýlu zohráva nábytok. Práve umiestnenie interiérových prvkov by malo predstavovať totožný dizajn z hľadiska materiálu a farieb. Stoličky, stoly, skrine, poličky, komody a dokonca postele,… všetko dokáže mať podobný vzhľad, respektíve ten istý materiál, sfarbenie a odtiene. Naše kuchyne zasa dokážeme týmto spôsobom zladiť s ostatnými časťami interiéru výberom tej správnej kuchynskej linky, ktorá by sa svojím dizajnom najlepšie prispôsobila dotyčnému štýlu.

červená kuchyně

Aké sú výhody takéhoto trendu?
Pochopiteľne každý trend, ktorý je originálny, môže plodiť vzájomne rozdielne emócie a názory. Niekto s ním zásadne nesúhlasí, iní ho považujú za veľmi dobrý nápad. Každopádne špecifickou výhodou rovnakého štýlu miestností je fakt, že pri kúpe a umiestňovaní prvkov nemusíte rozmýšľať nad tým, či budú vzájomne ladiť. Máte totiž vybraný štýl a ak v tomto smere preferujete napríklad drevený materiál, s kúpou ďalšieho dreveného prvku rozhodne nič nemôžete pokaziť, skôr vylepšiť. Vkus miestností nebude rozhádzaný, ale priam ukážkovo zladený v jednej línii.