Legendárny mobil z Matrixu môže byť už aj vo Vašom vrecku!

Kto by bol býval očakával, že v dnešnej dobe plnej nových a výkonných smartfónov, ktoré majú tisíc funkcií, príde na trh technologický produkt s názvom Nokia 8110.

kodování

Na úvod stručný opis
Ide o hitovku, slávny telefón, nadčasový,… kebyže sa vrátime späť do roku 1999. Túto „hitovku“ ste totiž mohli vidieť vo filme Matrix. Dnes je tento mobil opäť v hre, je dostupný na trhu pre každého záujemcu. No tentokrát s prívlastkom retro. Ale každopádne môže byť zaujímavé takýto telefón vlastniť, vlastne aj ak sa na to pozrieme z pohľadu imidžu či štýlu.

Prevedenie
Z pohľadu dizajnu ide o takú vyklápaciu retro konštrukciu s klávesnicou, avšak je prevedená nádherne, skrátka ukáže super. Kráse tohto dizajnu napomáha i výrazné žlté sfarbenie. Možno sa stretnete i s komickým pomenovaním „banán“. Na rozdiel od pôvodného legendárneho predchodcu však vidíme modernejšie rysy a tvar, nevravíme ani o pôvodnom zaoblenom spracovaní.

Operačný systém a funkcie
Ide o zaujímavý retro produkt, netreba teda očakávať nejaké extra funkcie či inovované a bezkonkurenčné služby. Nepôjde o najnovší typ Androidu, vlastne o systéme Android sa tu nebavíme vôbec. No nečakajme zasa ani systém, na ktorom spustíme akurát tak tetris. V tomto prípade vravíme o sympatickom operačnom systéme KaiOS, na ktorom je dostupný napríklad vyhľadávač Google, mobil praktickou a šikovnou cestou zvláda aj organizáciu kontaktov či iných súborov. Ľudí na cestách určite poteší i služba Google Mapy.

silueta

Výkon, fotoparát, batéria, cena
Opäť spomeniem, že má ísť o retro produkt, nie najnovšiu technologickú dokonalosť. Výkon u tohto typu mobilov v podstate ani nie je nejaký dôležitý, preto v tomto smere nemôžeme čakať nič extra. Fotoaparát je takisto klasický, 2Mpx, rovnako tak chýba i funkcia selfie. Za zmienku ale stojí skutočne spoľahlivá batéria, ktorá pri nonostop počúvaní hudby vydrží takmer 50 hodín!
No a na záver cena, túto legendu v novšom šate kúpite za cca 80 eur.