Túžite po sklenených dverách alebo si chcete zaskliť balkón?

Ak ste sa rozhodli pre zasklenie vášho balkóna mám pre vás rôzne typy. Hlavnými dôvodmi zasklenia balkóna je predĺženie využiteľnosti balkóna, zväčšenie interiéru o plochu balkóna, či estetická ochrana proti vykradnutiu. Dôležité je zváženie, prečo vlastne svoj balkón chcete zaskliť. Na slovenskom trhu sú už momentálne dostupné rôzne systémy na zasklenie balkónov. Môžete si vybrať s plnohodnotných plastových okien, cez sklenené posuvné dvere Lmmont.sk rámové či bezrámové systémy s posuvom v drážkach, či kvalitnejšie bezrámové fínske alebo švédske systémy.

balcony-4539184_640

Každý systém má svoje výhody a nevýhody a je potrebné si uvedomiť Vaše priority a čo je pre Vás najdôležitejšie. Ak hľadáte najlacnejší systém, budete si vyberať inak a v konečnom dôsledku možno budete spokojní so super cenou, ale už nespokojní so spoľahlivosťou, prípadne nebude tento systém pre vás praktický a budete ho používať len minimálne a zasklenie sa minie účinku. Aby ste si mohli dať vypracovať ponuku a uvedomili si základné požiadavky na zasklenie, dôležité je balkón dôkladnen zmerať a urobiť pár fotografií. Určite zmerajte dĺžku balkóna, hĺbku, výšku zasklievanej časti alebo zvážte, či chcete zasklenie od podlahy až po strop alebo len určitú časť balkóna. Potom zvoľte správny materiál stavby vášho balkóna, či je postavený z tehly, betónu alebo iného materiálu. Ak máte zmerané základné údaje, nechajte si vypracovať cenovú ponuku od rôznych firiem. Dodávateľ by mal byť rýchly a nemal by vás nechať dlho čakať. Po vypracovaní cenovej ponuky firiem je veľmi dôležitá obhliadka. Pri obhliadke balkóna vám pracovníci povedia, či daný projekt vedia zrealizovať, prípadne upozorniť na nedostatky. Vybrať si môžete z veľmi veľa vzoriek. Dohodnite si termín návštevy priamo u vás doma a nechajte pracovníkom si zaznačiť všetky detaily. Súčasťou ponuky sú základné podmienky dodania riešenia ako i rozsah prác. Všetky detaily si poriadne vydiskutujte, zapracujte do ponuky a potvrďte podpisom objednávky. Na montáž samotného zasklenia balkóna musíte pripraviť balkón na realizáciu.

showroom-1188626_640

Samotná montáž trvá zopár hodín a v rámci jedného dňa. Dbajte na to, aby daný pracovníci si po sebe aj poupratovali na ich náklady. Po ukončení zasklenia balkóna spíšte preberací protokol, kde musia byť uvedené všetky detaily zasklievania. Môže sa stať, že po obhliadnutí kompletného zasklenia sa vám nebude niečo pozdávať, preto je dôležité všetko spísať do preberacieho protokolu. Ak ste s výsledkom spokojní, tak aj firma je spokojná, že odviedli dobrú prácu. Využívajte svoje zasklenie naplno.