Ako lacný, brutálne efektívny obchod s potravinami zvyšuje americký supermarket

Zisky sú malé. Dolar obchody a drogérie predávajú viac potravín . Tlaky sú tak intenzívne, že regionálne reťazce ako Southeastern Grocers, vlastník Winn-Dixie a Bi-Lo, požiadali o konkurz. Veľké spoločnosti stále viac kontrolujú priemysel, ktorý už dlho fungoval ako rozptýlená sieť menších miestnych potravín. A dokonca aj Walmart – najväčší hráč zo všetkých – čelí novej konkurencii Amazon, ktorá kúpila Whole Foods v roku 2017 za takmer 14 miliárd dolárov.

jahody
 
Ale keď Walmart je americký CEO Greg Foran sa odvoláva na slová ako "divoký," "dobrý" a "chytrý" v rozprávaní takmer obdivne  o jednom z jeho konkurentov, on sa nevzťahuje na Amazon. Nesmeruje na veľké reťazce ako Kroger alebo Albertsons, obchody v dolároch ako Dollar General alebo online účastníci ako FreshDirect a Instacart.
 
Foran opisuje Aldi, ne-ozdobný reťazec nemeckých zľavových obchodov s potravinami, ktorý rastie agresívne v Spojených štátoch a pretvára priemysel.
 
V posledných rokoch spoločnosť rozšírila svoju produkciu a ekologické ponuky, aby nakúpila viac zákazníkov.
 
Noví zákazníci môžu byť najprv strhnutí skúsenosťami z nakupovania v spoločnosti Aldi, ktorá očakáva, že jej zákazníci vydržia niekoľko menších ťažkostí, ktoré nie sú typické pre iné americké obchody s potravinami. Zákazníci potrebujú štvrtinu na prenájom nákupného košíka. Plastové a papierové vrecká sú k dispozícii len za poplatok. A na pokladni, pokladníci ponáhľať nakupujúcich preč, očakávajúc, že ​​vrece svoje vlastné potraviny na samostatnom mieste mimo pokladne.

zelenina
 
Aldi vybudoval kultovo podobné pokračovanie. Keď vstúpi do nového mesta, nie je nezvyčajné, že stovky ľudí sa ukážu na slávnostné otvorenie. Lákadlo je všetko v rock-bottom ceny, ktoré sú tak lacné, že firma často bije Walmart na vlastnú nízku cenu hry.
 
"Som ochotný urobiť dodatočnú prácu, pretože ceny sú úžasné," povedala Diane Youngpeterová, ktorá prevádzkuje fanúšikový blog o obchodníkovi s potravinami menom Aldi Nerd a skupine Aldi Facebook s 50 000 členmi . "Neuvedomila som si, že je nás tak veľa."